Kimsesiz Çocuk

Kimsesiz Çocuk

Sevgili Arkadaşlar!

Gülberenk bu ay, “Beyaz Program”la karşınıza çıktı. Konumuz, “Kış Mevsiminin hatırlattıkları”ydı.

Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafa aleyhisselamın, “Kış mevsimi mü’minin ilkbaharı gibidir” hadisini birlikte hatırladık. Rabbimizin “Her zorluktan sonra, bir kolaylık vardır” ayetini, birlikte tekrarladık.

Meğer kış bize, zorluklara dayanmayı, yardımlaşmayı ve dayanışmayı öğretiyormuş. Yağan kar, dünyayı nice mikroorganizmadan temizliyormuş. Hep birlikte, soğuğu ve sıcağı hissedebilen tenimiz için, sıcak evlerimiz için Allah’a şükrettik.

Karagöz ve Hacivat

Karagöz ve Hacivat

Nasreddin Hocamız buzda kaymış, düşüp kolunu kırmıştı. Şifası için dua ettik. Yorgancı dedenin, fakir çocuğu sevindirmesiyle, sıcak çorbasından ikram ederek onu doyurmasıyla, biz de sevindik.

Anlayacağınız, yine çok güzel bir program oldu! 🙂 Hem eğlendik, hem bilgilendik, hem duygulandık…

Gülberenk, 15 Ocak’ta Kahramanmaraş’ın sevgili çocuklarıyla birlikteydi. Orada, İsraf programını sahneledik ve çok güzel saatler geçirdik. 🙂 Sırada İzmit var. Sonra Manyas. Sonra Urfa. Sonra…. 🙂 Çok şükür, iyice açıldık Anadolu’ya! 🙂

Şimdi, çalışma vakti. O halde sözü kesip, işe devam etmeli! 🙂 Boşları hep çevirmeli doluya! 🙂

 

Dede, Kimsesiz Çocuk, KardelenDedeDede, ÇocukKar Taneleri, ÇocukKar TaneleriNasreddin Hoca, Yaramaz ÇocukKimsesiz ÇocukMisafirlerMisafirlerMisafirlerMisafirlerYorum Yap