Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Eğitici Çocuk Programları her ay birbirinden sürprizli gerçekleşmeye devam ediyor. Eylül’deki Mangalda Köfte programının ardından, Ekim ayında Bulutta Yağmur programıyla İstanbul’da yine iki ayrı yerde sahne aldık.

Bulut, içinde yağmur damlacıklarını gizlermiş. Bu damlacıklar vakti geldiğinde yeryüzüne yağarak suya ihtiyâcı olan bütün canlıları sevindirirmiş. İnsanlar da bulut gibiymiş. Her insan, çevresine faydalı olabileceği birçok istîdât taşırmış. Yüceler yücesi Rabbimiz, her bir insanı farklı meziyetler ve kâbiliyetler ile donatarak yaratırmış.

İstîdâdımızı keşfetmemiz, neler yapabileceğimizi fark etmemiz çok önemliymiş. Kimileri matematiğe, kimileri resim yapmaya yatkın olurmuş. Bâzıları ritme ve harekete, bâzıları yazmaya ve konuşmaya meyilli olurmuş. Kimi insanda ticâret istîdâdı, kimi insanda ise sanata yatkınlık mevcutmuş. Her insan, taşıdığı husûsiyetler ve istîdâtlar ile ayrı birer nimetmiş.

Yağmur yağmasa, damlalar bulutta sıkışıp kalacak olsa, bütün kâinat suya hasret kalırmış. Bizdeki istîdâdın da bizim içimizde sıkışıp kalmaması ve kullanılması gerekirmiş. Şarkıda diyordu ki:

“Sen nîmetsin, sen kıymetsin, cevhersin sen hazînesin. / İstîdâdını keşfetmeli, çok çok çok şükretmelisin. / Gayretle, cesâretle dengeyle gitmelisin. / Tembellik, korkaklık yaramazlık etmemelisin. / Hamursan kabarmalısın, yağmursan yağmalısın. / Çiçeksen açmalısın, kalemsen yazmalısın.  / Ritimsen coşmalısın! Martıysan uçmalısın. / Yapamıyorum deme, yapmayı dene! / Bulamıyorum deme, bulmayı dene! / Duramıyorum deme durmayı dene! / İstîdâdı esirgeme! İstîdâdı ziyân etme.”

Hep berâber karar verdik! Güzeller güzeli Rabbimizin bize hediye ettiği istîdâdı keşfedecek ve Allah rızâsı için seferber edeceğiz, dedik!

Bu arada, Gülberenk Eğitici Çocuk Programları’nın, İstanbul dışında İzmir, Zonguldak ve Adana’dan başka, Kütahya’da da sahne almaya başladığını duyunca çoook sevindik! 🙂 İstanbul’da her ayın ilk Cumartesi – Pazar günü, diğer illerde de her ayın son Pazar günü gerçekleşen programlarımızın, bütün Türkiye’de ve bütün Dünya ülkelerinde sahneleneceği günlerin hayâli ve duâsıyla, hayır hayır, ayrılmadık, sâdece evlerimize gittik! 🙂 🙂 🙂

 27 Yorum

 1. Misâfir dedi ki:

  Emeklerinizden dolayı teşekkür ederiz. Allah râzı olsun. Sizleri ve Kütahya ekibimizi sahnede görmek güzeldi. Kütahya sizleri seviyor.❤️

 2. Misâfir dedi ki:

  Neslihan Hocam, Rabbim güç ve kuvvette dâim eylesin.Dîn-i mübîni İslâm’a hizmette dâim, sıhhat, selâmet, âfiyette, daha da çoğalarak, Firdevs’i âlâya kadar hep birlikte yol eylesin.
  M. Açıkgöz

 3. Misâfir dedi ki:

  Merhabâ ben Kerem Zâhid. Çok güzel, biraz daha komik olabilirdi. Ama güzel.

 4. Misâfir dedi ki:

  Merhaba, ben Yiğit. Program çok güzeldi, eğitici ve komikti. Sahneye çıktığımda çok heyecânlandım. Atmosfer hârikaydı.

 5. Zeynep Sâre Pazar dedi ki:

  Gülberenk’i sevdim, ama bâzı teknik aksamalar oldu. Güzeldi. ?

 6. Râbia Özge dedi ki:

  Çok mutluyum, burası çok güzel bir yer,çok güzel bir program oldu.

 7. Misâfir dedi ki:

  Eğlendim.

Yorum Yap