Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Evvelinde Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği Merkezi’nde gerçekleşmekte olan, Cumâ Buluşmaları kapsamındaki, “Satırdan Sadıra Dersler”,  her hafta Perşembe’yi Cumâ’ya bağlayan gece, saat 22:00-23:30 aralığında internet ortamında devâm ediyor.

İlk iki derste  “Zan” mevzûsu işlendi. Fotoğraflar ile yapılan yönlendirmelerin suallerle takviye edildiği ve katılımcılara; düşünme, ifâde etme, mevzûyu sorgulama fırsatının verildiği derslerde tatlı bir heyecan hâkimdi. Katılımcıların öz eleştiri yapmalarına, “Zan” mevzûsunu kavramalarına, “Bilmiyorum.” demenin ve kesin bilgi sâhibi olmadıkları bir hususta, susmaları gerektiğinin farkına varmalarına vesîle olundu.

Cumâ Buluşmaları kapsamındaki Satırdan Sadıra Dersler’e, Hollanda, Almanya, Nijer, Yunanistan, Kıbrıs, Avusturya, Mali, Kosova, Fransa ve Türkiye”den bini aşkın  kıymetli hanımefendi katıldı.

Derslerimizin hayırlarla devâmını diliyor, katılımcı sayısının keyfiyetli bir şekilde artmasını heyecanla temenni ediyoruz.

Cumâ Buluşmaları kapsamındaki diğer çalışmalar; “Salât, Selâm, Duâ” ve “Kardeşlik Seferberliği” de büyük bir şevkle gerçekleştirildi. Daha sonra ayrılmadık; sâdece, öğrendiklerimizi hazmetmek için özümüze sefer ettik… 😉

 

Kayıt ve  bilgi için: 0 554 530 11 08

 

 

 

 

 4 Yorum

 1. Melek ERTÖRÜN dedi ki:

  Hayâtî ders niteliğinde, tek tek not edilip hayâtımıza tatbik etmemiz gereken ,fevkelâde bir ders oldu Hocam. Bu gece kıymetli ders saatlerinde, çekirdek halkanın bir zerresi olarak ikrâmlandıran Rabbimize sonsuz şükürler olsun. Rabbimiz cümlemizi, rızâsı dışındaki şüpheli durumlardan dahî uzak eylesin.

 2. Esma Aydeniz dedi ki:

  Dersin öncesi yahu İnternet üzerinden sanal ortamda üstelik bini aşkın katılımcı ile ders nasıl işlenebilir diye düşünüyor ve heyecanla “Cuma Buluşmalarını” bekliyordum. Vee ilk dersin işlendiği gün, dersin sonunda dilimden dökülen cümleler:

  “İŞTE BUDUR”
  “İŞTE BU”
  ELHAMDÜLİLLAH GÜLBERENK İLKLERİN ADRESİ OLARAK YİNE BİR İLKE İMZÂ ATTI!
  SANAL ORTAMDA DERS!
  LİLLÂH HİZMET, KUR’ÂN VE SÜNNET ÇERÇEVESİNDE NASIL İŞLENİR ÖĞRENMEK İSTEYEN BUYURSUN EFENDİM!
  ADRES : GÜLBERENK!!
  DÜNYA’DA DERS GÜLBERENK’LE GÜZEL!!

 3. Kapşigay dedi ki:

  Sosyal medyayı Hak yolunda silah olarak kullanmak çok mühim. Müslümanlar bunu ihmâl ediyor. Kullanmıyor. Herkesin korkup eve kapanıp nefsiyle başbaşa kaldığı şu dönemde, küfür hiç ara vermeden yine dâvâsı için didinirken, sizin de Hak için çalışmanız, çırpınmanız bize güç veriyor. Bizi bir ediyor, biz ediyor. Grupta bini aşkın insan var. Rabb’im sayısını daha da arttırsın.İlle de bizlik, ille de dirlik!!

 4. Emine Akyasan dedi ki:

  Mükemmel bir dersti. Zan konusu çok mühim ve hazmı zor bir mevzû. Sâyenizde çiğnemeye başladık, inşaallah gayretimizle hazmedeceğiz. Birbirimizi tanımadığımız ama kardeş olduğumuz yüzlerce kişiyle bir sınıfta olmak, bir gâye için, tekâmül için orada bulunmak çok güzeldi…

Yorum Yap