Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Bu hafta da Perşembe’yi Cumâ’ya bağlayan gece, saat 22:00-00:00 aralığında “Satırdan Sadıra Dersler” internet ortamında gerçekleşti.

Çeşitli fotoğraflarla, yönlendirilen suâllerle, birbirinden farklı misâllerle pekiştirilen derste; küçücük bir ilmekten yola çıkılarak insana vurgu yapıldı. Bizlerin de İslâm örtüsünün içinde birer minik ilmek olduğumuzdan, kul gibi kul olmamız gerektiğinden bahsedildi. Ve “Satırdan Sadıra Dersler” katılımcıları yine farklı ve derin tefekkürlere sevk etti.

Dersimizin sonunda duygu ve düşünceler paylaşıldı. Kimilerinin acziyetinin farkına vardığını, kimilerinin hiçliğini idrâk ettiğini, kimilerinin de hislerinin yoğunluğu sebebiyle yazmakta zorlandığını ifâde ettiği bu bölüm, farklı bir heyecâna sahne oldu. Birbirimizden kilometrelerce uzakta olduğumuz hâlde berâberce düşünebildiğimiz, birlikte farkedebildiğimiz ve duygulanabildiğimiz bu derse Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden bin dörtyüze yakın kıymetli hanımefendi iştirâk etti. Temmennîmiz daha da çok gönülle daha fazla tekâmüle yürüyebilmek…

Cumâ Buluşmaları kapsamındaki diğer çalışmalar olan; “Salât, Selâm, Duâ” ve “Kardeşlik Seferberliği”ni de el ve gönül birliği ile gerçekleştirdik. Bir olmanın, biz olmanın lezzetini bir kere daha tattık.

Öğrendiklerimizi hazmedip hayâtımıza geçirebilmek duâsı ve temennîsi  ile özümüze sefer ettik, ayrılmadık… 🙂

İstifâde etmek isterseniz ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen arayabilirsiniz: 0554 530 11 082 Yorum

  1. Rukiye Demirel dedi ki:

    Cumâ Buluşmaları hayatıma bir değer ve anlam katıyor. Bakış açımın değiştiğini olgunlaştığını görüyorum. Tefekkür ufkumuz genişliyor ve hattâ evde kendi kendime bir şeyler yaparken iç sesimin sizinle konuştuğunu farkediyorum. Sizin yorumlarınızı tekrarlıyor. Yaptığımız her harekette imzânız var sanki. Rabbim râzı olsun. Bu arada tüm arkadaşlarım ile birebir iletişime geçtim ve onlar da cuma buluşmasını çok sevdiler. Teşekkür ettiler. Ögrendiklerini anlattılar bana, ben de mutlu oldum. Bu bir sadaka zinciri! ??

  2. Vahide Akalın dedi ki:

    Bu güzel çalışması için Neslihan Nur Türk Hocamız’a çok teşekkür ederiz. Allah râzı olsun. Öyle güzel bakış açıları sunuyor ki tefekkürün bir ibadet olduğunu hatırlıyor, huşu hissediyoruz.

Yorum Yap