Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’nin hazırladığı Gülberenk Eğitici Çocuk Programları, her ayın ilk Cumartesi Pazar günü İstanbul’da, her ayın son Pazar günü de İzmir, Zonguldak, Adana ve Kütahya’da sahnelenmeye devam ediyor.

Aralık programının başlığı “Elde Sabun” idi. Bu programda, fırsatları yakalamamız gerektiğinden bahsedildi.

Meğer fırsatı yakalamak, sadece bir Alış Veriş Merkezi’ndeki indirimleri yakalamaktan ibâret değilmiş. Meğer çok daha kıymetli ve mühim fırsatlar varmış. Her bir nefes, bir kere daha Allah diyebilmek için bir fırsatmış. Karşımıza çıkan her muhtaç, hayır yapma fırsatı imiş. Zaten dünyanın kendisi bir alış veriş merkezi imiş. Gönül almak, gönül vermek, fikir almak, fikir vermek, yükü almak, huzur vermek gerekirmiş. Burası Cenneti satın almak için yaşayıp sevdiklerimizden verme yeriymiş.

Tüm bu alıp vermelerle, bir defâlığına verilmiş olan ömür fırsatını kıymetlendirmek gerekirmiş. Çünkü dünya, diğer yandan, Âhirete Varış Merkezi imiş. Yüce Allah, herkesi sınıyormuş. Bu sebeple, hayırlı fırsatları yakalamak ve namazların da Allah’a yaklaşmak için çok çok önemli birer fırsat olduğunu unutmamak gerekiyormuş.

Fırsatlar, elde sabun gibiymiş. Çok iyi değerlendirmek, ziyan etmemek gerekirmiş. Mum, aydınlık; buz, serinlik; sabun da temizlik katarken eriyip bitiyor, tükeniyormuş. Vakit azalıp gidiyor, kuvvet zayıflıyormuş. Dikkatle bakıp fark etmek ve fırsatları kaçırmamak şartmış. Mum gibi, buz gibi, sabun gibi işe yaramaya azmetmeli, iyi niyetli ve gayretli olup sıkıntılara sabretmeli, sabredenlerden olabildiysek, çok çok çok şükretmeliymişiz.

Her bir Gülberenk Programı, kaçırılmaması gereken çok güzel birer fırsatmış. Elde sabun programında bunu tekrar tekrar hissettik. Yeni bir programda yine berâber olmak niyetiyle, ayrılmadık, evlerimize gittik!65 Yorum

 1. Ayşe Nur ANKARALI dedi ki:

  Güller iki kısma ayrılıp, sayılar da ilave ayrılabilir. 6-9/9-12 şeklinde. Böylece suallerde ikiye ayrılırsa gelen çocuklara yaşına göre sual çıkabilir.

 2. Ayşe Nur ANKARALI dedi ki:

  Selâmun Aleyküm. Öncelikle Allah râzı olsun. Yüreğinize emeğinize sağlık. Sevgiyle, ilgiyle tâkipteyiz. Daha güzel, verimli olması adına bir tavsiyede bulunmak istiyorum: Sual vakti en heyecanlı ve pekiştirici kısmı programın. Sualler yaş gruplarına uygun olsa çok daha ballı olur.

 3. Fatma Zehrâ TOPAL dedi ki:

  Programlarınızı çok severek, fırsat bilerek gelmeye çalışıyoruz. Çocuklarla birlikte bize de ders mâhiyetinde oluyor. Fatih’teki Gülberenk Merkez’deki derslere katılamayan anneler olarak İlam’da da annelere yönelik programlar ricâ ediyoruz. Sevgi ve muhabbetlerimizi sunmayı da bir fırsat bilir, geçici dünya hayatımızda bunu belirtmek isteriz.

 4. Lale TOP dedi ki:

  Selâmun aleyküm. Son soru kısmı biz bebekli gelen anneler için biraz uzun oluyor. Hem dinleyicilerin hem de bebeklerin hakkına girmek istemiyorum. Programlarımız çok güzel, Rabbim ilminizi artırsın. Hedef kitlenizi çoğaltın. Dünyaya açılın inşâllah. 🙂

 5. Hilal ARSLAN dedi ki:

  Gülberenk Ablalarım merhaba 🙂
  Bu ay ki şûdegan ablamız çok tatlı ve pozitifti, inşâllah yolu açık olur. Size bir teklifim var. Sual vaktinde anneleri de sahneye çağırıp o heyecanı yaşamalarına fırsat vermenizi tavsiye etmek istiyorum.
  Sizleri çok seviyor Rabbimden kolaylıklar diliyorum.

Yorum Yap