Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği Kurucu Başkanı, Eğitimci & Yazar Neslihan Nur Türk, Şehbal Eğitim ve Kültür Derneği’nin dâvetiyle konferans programı için Eskişehir’deydi.

Biz Kimiz başlıklı konferansta;
Mü’min kulun davası, nebevî hayat tarzı, sünnet üzere yaşamak, giyim kuşamda örneğimiz kim? Biz kimiz? Kendini kandıranlardan mıyız, nefsine dur diyenlerden miyiz? En güzel ilaç ve anti depresan olan ezanı dinleme âdâbı. Kelimelerin isrâfı. “İnşaallah ” kelimesinin önemi ve Gülberenk kardeşlik çağrısı konuları üzerinde duruldu.

Konferansa Kütahya’dan, Eskişehir ve ilçelerinden yaklaşık üç yüz elli hanımefendi katıldı.

Erkam Vakfı’nda gerçekleştirilen konferansın ardından Eğitimci&Yazar Neslihan Nur Türk katılımcılarla hasbihâl etti, kitaplarını ve cd’lerini katılımcı hanımefendiler için imzaladı. Program yaklaşık üç saat sürdü. Daha sonra hizmet grubu ile söyleşi yapıldı.

Organizasyonda emeği geçen Şehbal Eğitim ve Kültür Vakfı yetkililerine teşekkür eder, nice hayırlarda tekrar tekrar buluşmayı dileriz. 🙂36 Yorum

 1. Misâfir dedi ki:

  Allah râzı olsun. Çok güzeldi. Rabbim her iki cihanda da yüzünüzü ak eylesin.

 2. Misâfir dedi ki:

  Neslihan Nur Türk, çok doğru ve gerçekçi konuşuyor. Hitâbeti insanı kendine getiriyor. Hattâ şu an eve gittiğimde, kendimi sorgulayacağım. Her şey için teşekkür ederim.

 3. Misâfir dedi ki:

  Hocam, sizden Allah râzı olsun. Hizmetlerinizi ve sayılarınızı artırsın inşallah. Tekrar gelmenizi şimdiden dört gözle bekliyorum.

 4. Ayşe Kayar dedi ki:

  İnternet ortamından yazılarınızı merakla tâkip eden birisiyim. Yazılarınızı uzun yıllar var ki okuyorum. Güzel bir programdı. Allah râzı olsun. Yüreğimize dokundunuz.

 5. Misâfir dedi ki:

  Hayatta daha önemli şeylerin olduğunu hatırladım. Onun için Allah râzı olsun. Allah bizi hesâba çekmeden evvel kendimizi hesâba çekmemiz gerektiğini anladım.

 6. Misâfir dedi ki:

  Konferans tek kelimeyle mükemmeldi. Emeği geçen herkesten Allah ebeden râzı olsun inşallah. Böyle konferansların tekrârı dileğiyle…

Yorum Yap