Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Bu ay “Gülberenk Çevrimiçi Husûsî Ramazan Bayramı Programı”nı, internet üzerinden gerçekleştirdik.

Bayramlar; akrabâları, eşi-dostu, hastaları, garipleri, kimsesizleri, mazlumları ziyâret edip hâl-hatır sormak ve gönül almak için muhteşem fırsat günleriymiş.

Mü’minlerin dertleriyle dertlenerek, dargınlıkları-kırgınlıkları ortadan kaldırarak ve din kardeşleriyle kaynaşarak bugünleri çok iyi değerlendirmek gerekirmiş.

Bizler de Gülberenk Çocukları olarak, bayramlaştık, birbirimize güzel temennîlerde ve duâlarda bulunduk. Heybemizi güzelliklerle doldurduk.

“Bayramınızı tekbir getirmek sûretiyle süsleyiniz.(et-Tergîb ve’t-Terhîb Trc. 2:332)” buyuran Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafâ sâllallâhu aleyhi ve sellem’in hadîs-i şerîfini hatırlayıp, “Allâh-u Ekber” nîdâlarıyla bayramımızı süsledik.

“Gülberenk Çocuk Câmii”ni inşâ etmenin hayâliyle sevindik. Şimdiden, tasavvur etmeye başladık ve çizimler yapmaya niyetlendik.

İşte böyle… Bir buçuk saatlik berâberliğimizde; tefekkür ettik, güldük, eğlendik, neş’elendik. Kalbimizin huzûra ve sükûna erdiğini hissettik. Gelecek ay tekrar bulaşabilmek ümîdi ile özlerimize çekildik.

Programlarımıza katılmak isterseniz, 0534 245 18 08 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 Yorum

  1. Emine AKYASAN dedi ki:

    Afiş içime heyecan verdi. Bayram gelmeden bayram sevinci doldurdu. Afişi böyleyse programı nasıldır kim bilir.?

Yorum Yap