Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

6 Şubat 2023 Pazartesi gecesi yaşanan, aynı anda onbir ilde yıkımlara ve korkuya sebep olarak kayıtlara “Asrın felâketi” adıyla geçen depremlerden ötürü sarsıldık.

Vatandaşlarımızın birçoğunun âilesini, yuvasını, işini, uğraşını dakîkalar içinde kaybettiği bu elîm vaziyet, vicdan ve merhamet sâhibi herkesin yüreğini, “Depremzede kardeşlerim için ne yapabilirim?” derdiyle doldurdu.

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği olarak hızla bir yardım havuzu oluşturduk. GÜLBERENK bünyesinde toplanan nakdî ve aynî bağışları, AFAD başta olmak üzere, bölgede çalışmalar yapmakta olan çeşitli sivil toplum kuruluşları aracılığıyla depremzedelerimize ulaştırdık.

Kayseri üzerinden Kahramanmaraş’a, oradan Mersin’e ve Adana’ya giderek, bir dizi temas ve program gerçekleştirdik.

Depremzede çocuklar için organize ettiğimiz moral motivasyon çalışmaları kapsamında, sanat faaliyetleri, mutluluk yolu etkinliği, Gülberenk şarkı dinletileri, hediyeleşme aktiviteleri tertiplendi.  Depremzede yardım personeli için hazırlanan patlamış mısır & çay eşliğinde sohbet ortamında, ferahlatmak hedeflendi. Hanımlara yönelik olarak Kayseri, Adana ve Mersin illerinde birer konferans programı gerçekleştirildi. Faliyetlerimizde gâyemiz, harekete geçirerek moral vermek ve normalleşmeye katkı sağlamak oldu.

Devâsâ bir yaraya mukâbil, küçücük bir yara bandı mesâbesindeki gayretlerimizin, ulaşabildiğimiz kitle için tebessüm ve sevinç vesîlesi olduğunu müşâhede ettik. Umut katmak, acı bölüşmek, yük hafifletmek ve tesellî olmak niyetiyle çıktığımız yolculuğumuzu huzûr içinde nihâyete erdirdik.

Yüceler yücesi Rabb’imizden, vefât eden kardeşlerimize rahmet diliyor, hayatta kalan kardeşlerimiz için kuvvet niyâz ediyoruz.

Mevlâmız, tâkat getiremeyeceğimiz, akla hayâle sığdıramayacağımız dünya imtihanlarından, vatanımızı ve milletimizi muhâfaza eylesin. Âmîn…Yorum

  1. Emine Sevinç AKYASAN dedi ki:

    Gülberenk, Gülden renge, peygamberden ümmete…Lillâh hizmette…
    Gittiği her yere, dokunduğu her gönüle rahmet olabilmek ne büyük bir lütûf. Sahada bizzat hizmet eden herkesten Rabb’im râzı olsun. Konferanslar çok kıymetli; bilhassa böyle zamanlarda şifâ oluyor. Allah kabûl eylesin. Dâim olasın Gülberenk. Âmîn. ⚘🖤

Yorum Yap