Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği olarak, eşyâya değer kazandırmayı, âtıl mâlzemeler ile hayâl gücünü harekete geçirmeyi ve üretmenin sevincine varmayı hedeflediğimiz Hazîran ayı Tasavvur Müsâbakası’nı, internet ortamında gerçekleştirdik.

Sekiz farklı katılımcının emeklerini sergilediği yarışmada, eserler sırası ile şöyleydi:

?Döşemelik kumaşın ve örgü motifin buluşturulmasıyla, minik bir çocuğu neşelendiren “Küçük Kızçe Çantası”,
?Kumandalık, askılık ve parça dantellerin kombinasyonu ile oluşturulan, “Dantel Kitaplık”,
?Sebze meyve kasaları, saten şallar, atık tüller ve halat ipleri gibi mâlzemelerin, zarif bir eşyâya dönüştürüldüğü “Kasadan Sehpâ”,
?Eskiyen kalbur kasnağı ile kozalakların, akrilik boyalarla renklendirilmesi netîcesinde güzel bir duvar süsü hâline gelen “Kozarlak”,
?Yıpranmış çay tepsisinin desenli peçete, boya ve parlatıcı yardımıyla yenilendiği “Sunum Tepsisi”,
?Pet şişe, karton, elyaf, toz bezi olarak kullanılan eski atlet ve kordon gibi muhtelif edevâtın bir araya getirilmesiyle ortaya çıkarılan “Pufuduk Puf”,
?Soya mumlarından elde edilen renkli ve hoş bir aydınlatıcı “Dekoratif Mum”,
?Soda kapakları, boncuklar, pullar, kaşmir ve mukavvâ kullanılarak üretilen, “Gece Işıltısı” adlı çift fonksiyonlu levha – nihâle tasarımı.

Güzel ve estetik birer sanat hârikası mâhiyetindeki çalışmalar, anket yapılarak grup üyelerinin değerlendirmesine sunuldu. “Gece Işıltısı” isimli eseri ile Neslihan Nur TÜRK UYANIK, bu ayki müsâbakanın birincisi oldu.

Düşünmek, hayâl etmek, emek vermek ve üretmek gibi, günümüzde kıymeti bilinmeyen mefhumları yaşamak ve yaşatmak isteyen herkesi, www.gulberenk.com’daki “Üyelik ve Tüzük” menüsünü inceleyip derneğimizin resmî üyeleri arasına katılmaya dâvet ediyoruz!

Temmuz ayı Tasavvur Müsâbakası’nda görüşmek duâsıyla…

Merve DOĞANCI
29.06.2021
BalıkesirYorum

  1. Emine AKYASAN dedi ki:

    Heyecânlı bir müsâbakaya daha şâhitlik etmek çok güzeldi. Her bir eser hârikaydı. Katılmak, o heyecânı yaşamak bambaşka. Herkese tavsiye ederim. ??

Yorum Yap