Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği Kurucu Başkanı, Eğitimci & Yazar Neslihan Nûr Türk, İbrahim Ethem Kız Kur’ân Kursu’nun dâvetiyle bir konferans programı için İstanbul’daydı.

“Müslüman Nasıl Olmalıdır?” başlıklı konferansta; Müslüman kimdir, vasıfları nelerdir, giyimi nasıl olmalıdır, kazancı nasıl olmalı ve kazancını sarfettiği alanlar neler olmalıdır mevzûları üzerinde duruldu. Müslümanın, istidât ve kâbiliyetlerini keşfedip onları hak yolda kullanması gerektiği ve anne babaya hürmetin önemi vurgulandı.

Programa; kursun talebeleri ve hocahanımlarından oluşan seksen kıymetli hanımefendi katıldı.

İbrahim Ethem Kız Kur’ân Kursu’nda gerçekleştirilen program yaklaşık iki saat sürdü.

Programın ardından Neslihan Nur Türk, kitap ve cd’lerini katılımcı hanımefendiler için imzaladı.

Organizasyonda emeği geçen İbrahim Ethem Kız Kur’ân Kursu yetkililerine teşekkür eder, nice hayırlarda tekrar tekrar buluşmayı dileriz. 🙂3 Yorum

  1. Rahmet Bekçi dedi ki:

    Yalova’dan geldim. Programdan çok etkilendim. Daha çok çocuklara yönelik bir program gibi gözükse de aslında öyle değildi. Eğlendirirken öğrendiren bir programdı. Gayet meşru çerçevede yeteneklerimizi kullanıp faydalı olabileceğimizi gösteren bir programdı. Sadece sözlü değil uygulamalı bir eğitim. Bu da eğitimin en tesirli hâlidir. Öğrenmesi gerekeni öğrenirken ilerde eğitimci olmak isteyenin de nasıl eğitmesi gerektiğini de öğreten. Ben hâfızım, aynı zamanda ilitam mezunuyum, şiirler de yazıyorum. İnşallah Rabbimin verdiği yetenekleri onun yolunda kullanabilirim. İyi bir eğitimci olabilirim, olabiliriz. Keşke herkes verdiğiniz mesajı alsa bu uğurda bu yolda olsa.

  2. Rümeysa Özdoğan dedi ki:

    Öncelikle şunu belirtmek isterim ki işinizi hakkıyla yapıyorsunuz. Allah sizlerden râzı olsun. Daha önce Osmaniye ilinin Bahçe ilçesinde program yapmıştınız. Çok şükür Allah tekrar sizleri görüp muhabbetinize katılmayı nasip etti, çok mutlu oldum. Ben de bir gün sizler gibi güzel, hayırlı işler yapmayı çok isterim. Gülberenk kurumunuza da gelip ve sizlere beraber olmak isterim. Allah’a emânet olun. Sizleri seviyoruz.

  3. Sûde Bakar dedi ki:

    Seminerinizi çok beğendim. İnşallah sizi en kısa zamanda Kayseri’ye de bekleriz.

Yorum Yap