Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği Kurucu Başkanı, Mürebbiye (Eğitimci) & Müellife (Yazar) Neslihan Nur Türk, Gülberenk İstanbul Arıları’nın dâvetiyle konferans programı için İstanbul’daydı.

Evvelâ Gayret konulu konferansta, ilk olarak Nisâ-ül Aksâ Derneği Başkanı Dilek Tekocak Hanımefendi, Mescid-i Aksâ’nın şu anki durumuyla ilgili bilgi verdi, oradaki ihtiyaç nedir, neler yapmak gerekir, bu konular üzerinde durdu. Filistin’in, ecdâdın izleri ile dolu olduğuna ve Filistinli’lerdeki Türk Osmanlı sevgisine değindi.
Daha sonra Neslihan Nur Türk Mescid-i Aksâ’yı gündemimize taşımak, sâdece tâkip ile de kalmayıp gereğini yerine getirmek, küçük büyük demeden elimizden gelen yardımı yapmak, çalışmak, üretmek, ardımızda hayırlar bırakmak vb. konulardan bahsetti.

Mağrur Gülümüz/ Mescid-i Aksâ Marşı ile kurtuluşun çok yakında olduğu inancı pekiştirildi. Coşkuyla tamamlanan program yaklaşık iki saat sürdü.

İLAM (İlmî Araştırmalar Merkezi) Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programın bitiminde, Neslihan Nur Türk katılımcılarla hasbihâl etti, kitaplarını ve cd’lerini katılımcı hanımefendiler için imzaladı.

Organizasyonda emeği geçen Gülberenk İstanbul Arları’na teşekkür eder, nice hayırlarda tekrar tekrar buluşmayı dileriz. 🙂17 Yorum

 1. Ayşe Güler (37) dedi ki:

  Sevgili Neslihan Nur Türk Hocam, yaptığınız programda bilinçli Müslüman olmanın önemini ve buna olan açlığımızı, susuzluğumuzu fark ediyorum. Hâlimize ayna tutuyorsunuz. Müslümanlar olarak, bu dünya tarlasında, Allah’ın rızâsını ve sevgisini daha, daha, daha çok kazanmak için; malımızla, canımızla, duruşumuzla, her işimizle İslâm’ı temsîl edişimizi vurguluyorsunuz. Her programınız kendimi daha da iyileştirmem içinvesîlelerşe dolu. İlk geldiğim günden bugüne hep “huzurla” döndüm. Bu programda ise Kudüs’ün gündemimizden nasıl uzaklaştığını ve nasıl gündemimize almamız gördüm, anladım. İşimi çok. Rabbim ihlâs, îmâm ve işvirliğinasîp etsin bizlere. Bizi bizsiz bırakmasın Allah’ım.
  Allah râzı olsun.

 2. Misâfir dedi ki:

  Çok teşekkür ederim, körelmiş duygularımı canlandırdığınız için. 2011’den beri gitmeyi düşünüyorum, fakat nasîp olmadı. Beyimle berâber karar vermiştik, fakat beyim sizlere ömür, vefât etti. Mahrem sıkıntısından gidemiyorum. Oralara gidince benim gözümle de bakın be duâ edin bana da.
  Sultangazi’den geldim.

  Bahtışen Hanım.

 3. Misâfir dedi ki:

  Muhteşemdi! Ey Gül !

 4. Misâfir dedi ki:

  Samîmi olarak söylüyorum, gerçek mânâda uyanmaya gelmiştim. Demek ki gerçek mânâda uyandırmak için düzenlenmiş ki Rabbim buraya yönlendirdi.
  Allah her dâim râzı olsun.

 5. Misâfir dedi ki:

  Güzel yürekler, güzel meydanlarda hep görmek isteriz. Rabbim hizmetinizi dâim eylesin. İhlâstan ayırmasın. Sizi çok seviyoruz arkadaşım!

 6. Misâfir dedi ki:

  Gülberenk insanları çok mutlu eder! ❤️
  Nîsânur (6yaş)

 7. Misâfir dedi ki:

  Rabbim farkındalığımızı arttırsın. Nefisle mücâdele çok zor. Bugün bir kere daha gözümü açtınız. Rabbim dâim eylesin.

Yorum Yap