Kıymetli Ziyâretçilerimiz,
Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği tarafından hazırlanan Gülberenk Eğitici Çocuk Programı, Haziran ayında “İyi Niyet” konusuyla sahne aldı. 🙂

İyi niyet, herkes ve her şey hakkında güzel duygu ve düşünceler beslemekmiş. İyi niyetli olmak, bir Müslümanın başlıca özelliklerindenmiş. Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafa sallallâhu aleyhi ve sellem, şöyle buyurmuş:
-Ameller niyetlere göre değerlendirilir. Herkese, niyetinin karşılığı verilir. Kim bir iyiliğe niyet eder de yapamazsa, Allah bunu, yapılmış mükemmel bir iyilik olarak kaydeder. Kim bir iyiliğe niyet eder ve yaparsa, Allah o iyiliği, on mislinden başlayıp yedi yüz misliyle hatta kat kat fazlasıyla yazar. Kim bir kötülüğe niyet eder de vazgeçerse, Allah bunu yine mükemmel bir iyilik olarak kaydeder. Ve kim bir kötülüğe niyetlenir ve onu işlerse, Allah o fenâlığı sadece bir günah olarak yazar. ( Buhârî, Rikak 31)

Bir işin, neticesinden ziyâde ne niyetle yapıldığı önemliymiş. İyi niyetli olmanın dünyada da âhirette de pek çok faydası varmış. Allah iyi niyetli kulunu sever ve diğer kullarına da sevdirirmiş. İyi niyetli kimse, bahar çiçekleri gibi etrafına huzur verirmiş. 😉

İyi niyet ancak, Kur’an ve sünnet ile bir arada olduğunda iyi neticelenirmiş. Nasıl ki bir ütü, fişi prize takılmadan ısınamaz ve işe yaramazsa, iyi niyet de işte öyle, Kur’an ve sünnet ile beraber olmadığında bir işe yaramazmış.

Gülberenk Çocukları niyetlerinde, Allah’ın ve Rasûlünün onaylamadığı hiçbir işe yer vermezmiş. İyi niyet, Kur’an ve Sünnetle, gayret ve sebatla el ele verdiğinde, Allah’ın rahmeti coşar ve cennet huzuru gelirmiş. Niyetlendiğimiz iyi işleri, gayret ve sebat göstermeden başaramazmışız.
Cennete gitmek isteyen herkesin, iyi niyetle ve bitmek bilmeyen bir gayretle çalışması şartmış.
İşte bütün bunları öğrenince biz, bütün iyi niyetimizle Allah rızâsı için yaşamaya, bir kere daha karar verdik. 😉

“Rabbimiz, bizi niyeti de âkibeti de iyi olanlardan eyle”, diye duâ ettik.

Program bu ay, İzmir, Kayseri, Ankara, Adana, Nevşehir, Zonguldak, Tarsus ve Kahramanmaraş illerinden gelen eğitimci ablalarla yine çok coşkuluydu! Gülberenk, hizmetlerini bütün Türkiye’ye ve tüm Dünyaya ulaştırma niyeti ve azmiyle, bu ay da elinden geleni yaptı.

İstanbul ve çevre illerden gelen seyircilerle hasret giderip neşelendik, umut ve niyet tâzeledik. Gülberenk’te değerlerin, yâdedilmeyip yaşandığını, Gülberenk Çocukları’nın yerinde saymayıp yol aldığını beraberce seyrettik.;-) Ve heeeeer zaman olduğu gibi yine ayrılmadık, sadece evlerimize gittik. 😉

f358697a-6dd0-4d48-996b-cac6640fd001

DSC_0716

DSC_0720

DSC_0765

DSC_0772

DSC_0899

DSC_1022

thumbnail_P_20180602_145254_SRES47 Yorum

 1. Betül Kaplangöz dedi ki:

  Çok güzelsiniz. İlk geldiğimde sizinle birlikte program yapacağımızı sandım. Çok güzeldi, teşekkür ederim.

 2. Zeynep Elâ dedi ki:

  Gülberenk ‘ i çok ama çok seviyorum. Sizler çok güzelsiniz.

 3. Misâfir dedi ki:

  Ütü sahnesi güzeldi.
  Adı : Esila
  Soyadımız : Gülberenk

 4. Zehra Ece Yıldız dedi ki:

  Ben en çok çocuğu yorulmasın diye ayakkabı bağlarını kendisi bağlayan annenin olduğu kısmı sevdim.

 5. Misâfir dedi ki:

  Burayı çok sevdim, gömleği de. Çok güzeldi Gülberenk ‘ i çok sevdim. Keşke her gün olsa.

 6. Misâfir dedi ki:

  Adım Esila. Çok sevdim ve bir daha geleceğim.

 7. Misâfir dedi ki:

  Çok güzeldi inşallah bir dahakine çok güzel olur. Gülberenk‘i çok seviyorum.
  Said

Yorum Yap