Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Eğitici Çocuk Programları her ay birbirinden sürprizli gerçekleşmeye devam ediyor. Eylül’deki Mangalda Köfte programının ardından, Ekim ayında Bulutta Yağmur programıyla İzmir’de yine iki ayrı yerde sahne aldık.

Bulut, içinde yağmur damlacıklarını gizlermiş. Bu damlacıklar vakti geldiğinde yeryüzüne yağarak suya ihtiyâcı olan bütün canlıları sevindirirmiş. İnsanlar da bulut gibiymiş. Her insan, çevresine faydalı olabileceği birçok istîdât taşırmış. Yüceler yücesi Rabbimiz, her bir insanı farklı meziyetler ve kâbiliyetler ile donatarak yaratırmış.

İstîdâdımızı keşfetmemiz, neler yapabileceğimizi fark etmemiz çok önemliymiş. Kimileri matematiğe, kimileri resim yapmaya yatkın olurmuş. Bâzıları ritme ve harekete, bâzıları yazmaya ve konuşmaya meyilli olurmuş. Kimi insanda ticâret istîdâdı, kimi insanda ise sanata yatkınlık mevcutmuş. Her insan, taşıdığı husûsiyetler ve istîdâtlar ile ayrı birer nimetmiş.

Yağmur yağmasa, damlalar bulutta sıkışıp kalacak olsa, bütün kâinat suya hasret kalırmış. Bizdeki istîdâdın da bizim içimizde sıkışıp kalmaması ve kullanılması gerekirmiş. Şarkıda diyordu ki:

“Sen nîmetsin, sen kıymetsin, cevhersin sen hazînesin. / İstîdâdını keşfetmeli, çok çok çok şükretmelisin. / Gayretle, cesâretle dengeyle gitmelisin. / Tembellik, korkaklık yaramazlık etmemelisin. / Hamursan kabarmalısın, yağmursan yağmalısın. / Çiçeksen açmalısın, kalemsen yazmalısın.  / Ritimsen coşmalısın! Martıysan uçmalısın. / Yapamıyorum deme, yapmayı dene! / Bulamıyorum deme, bulmayı dene! / Duramıyorum deme durmayı dene! / İstîdâdı esirgeme! İstîdâdı ziyân etme.”

Hep berâber karar verdik! Güzeller güzeli Rabbimizin bize hediye ettiği istîdâdı keşfedecek ve Allah rızâsı için seferber edeceğiz, dedik!

Bu arada, Gülberenk Eğitici Çocuk Programları’nın,  Türkiye’de ve bütün Dünya ülkelerinde sahneleneceği günlerin hayâli ve duâsıyla, hayır hayır, ayrılmadık, sâdece evlerimize gittik! 🙂 🙂 🙂27 Yorum

 1. Ayşe Aktaş dedi ki:

  Hizmet yapmaktan çok memnun kaldım. İnşallah Rabbim bir daha nasîp eder. Gülberenk çok eğlenceli.❤️?

 2. Sûde Yılmaz dedi ki:

  Çok güzeldi ve hârikaydı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Onlardan Allah râzı olsun.

 3. Hacer Ukba Cesur dedi ki:

  Rolünden çok memnundum. Arkadaşlarıma da tavsiye ediyorum. Onların da oynamasına isterim.

 4. Misâfir dedi ki:

  Çok güzeldi.

 5. Misâfir dedi ki:

  Bence güzeldi. Çok beğendim.

 6. Misâfir dedi ki:

  Çok güzeldi, çok teşekkür ederim. Bir daha gelin.

 7. Zehra Karadayı dedi ki:

  Geldiğiniz için çok teşekkür ederiz. Gülberenk?

Yorum Yap