Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği, Karaman Hazreti Ebûbekir Pansiyonu’nun dâvetlisi olarak Karaman’daydı.

Pedagojik Formasyon Eğitimi için gittiğimiz Karaman’da kara kıştı; fakat hiç üşümedik. Hem organizasyonu gerçekleştiren kardeşlerimizin içtenliği hem de hazırlıkları en güzel şekilde yapmış olmaları sebebiyle, iç ısıtan, yüz güldüren iki güzel gün geçirdik.

Eğitimcinin Özelliklerinin detaylı şekilde anlatıldığı eğitime, Karaman’ın kıymetli eğitimcileri katıldı. Program sonunda, katılım belgesi almaya hak kazanan tüm eğitim neferlerine ve bu faydalı programa vesile olan tüm yetkililere teşekkür ediyor, yeni hayırlarda yine birlikte olmayı diliyoruz. 🙂

img-20161218-wa001850 Yorum

 1. Canan BALOĞLU dedi ki:

  Selamün aleyküm 🙂
  Sizler anlattıkça vicdanen rahat olmadığımı anladım. Her hususta kendimizi geliştirmek gerekiyor. Sürekli devam eden bir öğrenci olup, öğrencilere ve evlatlarımıza şu zamanın zararlarına karşı donanmak gerekiyor. Rabbim bizlere imanla, ihlasla yaşayıp rızasını kazanarak şehid olarak ölmek nasip etsin. (Amin)

 2. Şule ARAS dedi ki:

  Hitabet kısmında kendime çok fazla ders çıkardım. Umarım gaflete kapılmadan öğrendiklerimi uygulayabilirim. Allah razı olsun.

 3. Sündüs YUTBAŞ dedi ki:

  Allahım gücünüzü artırsın, yardımcınız olsun. Bize de duyduklarımızı yaşayabilmeyi nasip etsin. Anlattıklarınızı dinlerken kendimi çok boş, vasıfsız hissettim. Sonra kendimi sorgulayıp neler yapabileceğimi sorguladım. İnşallah bu dersten sonra verdiğiniz coşkuyla çok şey yapmaya niyet ettim. Rabbim yardım etsin. Dualarınızla yolunda hizmetleri nasip etsin.

 4. Hatice DOĞAN dedi ki:

  Başta şunu söyleyeyim, anlatılmazsınız yaşanırsınız. 🙂
  Sizinle beraber vakit geçirip eve gidince resmen dumura uğruyorum. Neslihan hoca gerçekse burası neresi, burası gerçekse Neslihan hoca nerede yaşıyor diyorum. 🙁
  Ama hissttiğim bir şey var ki bana iyi geliyorsunuz. Heyecanlandırıyorsunuz. Mutlu ediyorsunuz. İğnenize baktıkça dua ediyorum, edeceğim. Rabbim hizmetlerinizi daim etsin. Gönül yorgunluğu vermesin. 🙂 Saygılar, selamlar..

 5. Hatice ŞENTÜRKOĞLU dedi ki:

  Bana neler yapabileceğimi, yeteneklerimi nasıl kullanabileceğimi dünyaya geniş bir çerçevede bakmanın önemini gösterdiğiniz için Allah razı olsun.Sohbetinde heyecanlandığım, benlikten çıkıp adeta farklı dünyada bulunabilmeyi yaşadığım bir kişisiniz. Kah güldüren, kah hüzünlendiren, kah korkutmayı da biliyorsunuz. İstifade edilesi bir yaşayan sahabe gibisiniz. Rabbim hizmetinizi ve himmetinizi daim ve de istifadeli eylesin inşallah.

 6. Emine Büşra BERBER dedi ki:

  Dergideki yazılarını hayranlıkla okuduğum ve “Bu nasıl güzel bir cümle?!” deyip uzun uzun yazdıklarınızın üzerinde düşündüğümsünüz..
  Yeni yeni “Neden?” diye düşünürken, “Evet, böyle!” deyip hissettiğim o dinginlik, heyecan ve hedefleri şimdi yeniden iliklerime kadar hissettim.
  Minik heybeme aldıklarımı düşünüp, sindirip, uygulama heyecanımı sizinle paylaşmak istedim. Ve bir heves yazdım bu satıları :)Allah razı olsun, rızasında Rabbim hepimizi buluştursun 🙂

 7. Emine MIH dedi ki:

  Hocam zahmet edip buralara kadar geldiğiniz, gönlüme bir derman bir şifa yolu gösterdiğiniz için damla olmadan derya olunmayacağını gösterdiğiniz için Allah sizden razı olsun. Rabbim gönlünüzün muradını ve Gülberenk derneğine eğitim için gelen kardeşlerimizi ağırlayabileceğiniz bir daireyi versin. İyi ki geldiniz. Karanlık yollarımın aydınlanmasına vesile oldunuz inşallah.

 8. Züleyha DURMAZ dedi ki:

  Selamün aleyküm hocam iki gündür o kadar güzel anlattınız ki ben zaten sizin hayranınız olan bir kardeşinizdim. Sürekli sizin dergide yazdığınız yazıları okuyordum elahmdülillah. Rabbim bizi canlı olarak kavuşturdu ve inşallah dinlediklerimi yaşatmayı Rabbim nasip eder. Ben sizi ilk gördüğümde Zerafet’e yurt dışından gelmiştim. 10 günlük hızlandırılmış eğitimde 2 saat beraber olmuştuk. Bize böyle anlatmıştınız ama o zaman daha sert anlatmıştınız. Şimdi daha yumuşak anlattınız. Sizi beğenerek dinledim. Rabbim ilminizi ve feyzinizi artırsın. Bizlere de sizden istifade etmeyi nasip etsin. Ben Hollanda’dan sırf validemin “Kızım çocuklarını topla gel. Orada hayat bitti ve bitecek dedi.” Önce Allah rızası için sonra validem dediği için geldim. Üç çocuğum var. Burada güzel bir eğitim ve hak yolunda öğrenim alırlar ben dahil içinde. Hocam duada bizleri de unutmayın. Allah’a emanet olun.

 9. Ayşegül ŞAHİN dedi ki:

  Neslihan hocam, canım hocam 🙂 Çok güzel değerli bilgilerinizi bizimle paylaştınız. Omuzlarınızdaki o ağır yükü bizlere bıraktınız. Rabbim bizlere de hakkıyla aktarabilmeyi nasip etsin inşallah. Rabbim sizlere ve bizlere kendi yolunda hakkıyla hizmet edebilmeyi nasip etsin. Bu iki günde çok güzeldi. Çok değerli bilgiler vardı. Rabbimin size lutfettiği hitabet kabiliyetiyle daha verimli geçti. Rabbim razı olsun.
  Niye böyle düşündüm bilmiyorum ama sizi daha celalli bekliyordum. İçime böyle bir duygu gelmişti. Ama yumuşatıcıya batıp gelmişsiniz gerçekten. (İlk gün söylemiştiniz yumuşatıcıya girip çıktım diye 🙂 Allah’a emanet olun.

 10. Şifa AĞARDAN dedi ki:

  Âşık bir gün:
  -Küstüm dedi. Bunu öğrenince mâşuk, bir hikaye anlattı.
  -Tavşan dağa küsmüş de, dağın haberi olmamış. O vakit tavşan, olanca sesiyle bağırarak, niçin küstüğünü dağa duyurmuş. Dağ:
  -Âh tavşan âh! Sen nelerle uğraşıyorsun, ben nelerle demiş. Şu küstüğün, çakıl taşı kadar küçük mesele. Keşke o çakıllara takılacağına, doruğumdaki şu manzaranın tadını alaydın. Alçaklarda bunalmak yerine, yükseklerde ferahlayaydın. Gerçi çıkıldıkça şartları ağırlaşan bir havam, doruklarıma herkesin varamadığı zorlu bir yapım var.. (N.N.T. Aşk Olsun -Bir Âşık, bir mâşuk yazısı- 152.sayfa:) )
  Bizde bu çakıl taşları oldukça, sizde ki doruklarına ulaşılmaz yapıya yaklaşmamız, izlerinizi takip etme gayreti hususunda ki acziyetimiz engel.. Dualarınızda her daim bulunmak ümidiyle..

Yorum Yap