Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’nin hazırladığı Gülberenk Eğitici Çocuk Programları,  her ayın son Pazar günüKütahya’da sahnelenmeye devam ediyor.

Aralık programının başlığı “Elde Sabun” idi. Bu programda, fırsatları yakalamamız gerektiğinden bahsedildi.

Meğer fırsatı yakalamak, sadece bir Alış Veriş Merkezi’ndeki indirimleri yakalamaktan ibâret değilmiş. Meğer çok daha kıymetli ve mühim fırsatlar varmış. Her bir nefes, bir kere daha Allah diyebilmek için bir fırsatmış. Karşımıza çıkan her muhtaç, hayır yapma fırsatı imiş. Zaten dünyanın kendisi bir alış veriş merkezi imiş. Gönül almak, gönül vermek, fikir almak, fikir vermek, yükü almak, huzur vermek gerekirmiş. Burası Cenneti satın almak için yaşayıp sevdiklerimizden verme yeriymiş.

Tüm bu alıp vermelerle, bir defâlığına verilmiş olan ömür fırsatını kıymetlendirmek gerekirmiş. Çünkü dünya, diğer yandan, Âhirete Varış Merkezi imiş. Yüce Allah, herkesi sınıyormuş. Bu sebeple, hayırlı fırsatları yakalamak ve namazların da Allah’a yaklaşmak için çok çok önemli birer fırsat olduğunu unutmamak gerekiyormuş.

Fırsatlar, elde sabun gibiymiş. Çok iyi değerlendirmek, ziyan etmemek gerekirmiş. Mum, aydınlık; buz, serinlik; sabun da temizlik katarken eriyip bitiyor, tükeniyormuş. Vakit azalıp gidiyor, kuvvet zayıflıyormuş. Dikkatle bakıp fark etmek ve fırsatları kaçırmamak şartmış. Mum gibi, buz gibi, sabun gibi işe yaramaya azmetmeli, iyi niyetli ve gayretli olup sıkıntılara sabretmeli, sabredenlerden olabildiysek, çok çok çok şükretmeliymişiz.

Her bir Gülberenk Programı, kaçırılmaması gereken çok güzel birer fırsatmış. Elde sabun programında bunu tekrar tekrar hissettik. Yeni bir programda yine berâber olmak niyetiyle, ayrılmadık, evlerimize gittik!

 30 Yorum

 1. Misâfir dedi ki:

  Her şey çok güzeldi. Teşekkürler.

 2. Elif Yıldırım dedi ki:

  Çok güzel bir programdı. Hem eğlendik, hem öğrendik.

 3. Misâfir dedi ki:

  Emekleriniz ve özveriniz için sonsuz teşekkürler. Bizlere sunduğunuz güzel fırsatlar için de teşekkür ederiz. İyi ki varsınız Altın Çocuk Âilesi. ❤

 4. Yusuf Kerem Demir dedi ki:

  7 yaşındayım. Çok teşekkür ederim. ?

 5. Ayşe Karabulut dedi ki:

  Bu program çok güzeldi. Devâmlı bir şekilde devâm ederse çok başarılı olur, gâyet güzel olur.

 6. Ahmet Kerem Gürpınar dedi ki:

  Çok beğendim. Ellerinize sağlık. Teşekkür ederim.

 7. Misâfir dedi ki:

  Çok eğlenceli bir programdı, hediye gelmese bile çok eğlenceliydi.

 8. Misâfir dedi ki:

  Bir dahaki ay, namaz vakitlerine dikkat edilirse, sevinirim.

 9. Serâp Akyol dedi ki:

  Önümüze çıkan fırsatları değerlendirmenin en güzel anlatılmış hâli,
  Gülberenk.

 10. Misâfir dedi ki:

  Çok faydalandım. Fırsatımı değerlendirip sizden güzel şeyler öğrendim.

Yorum Yap