Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği tarafından Her ayın ilk Cumartesi Pazar günü İstanbul’da, her ayın son Pazar günü de Adana, Kütahya, Zonguldak ve İzmir’de sahne almakta olan  Gülberenk Eğitici Çocuk Programı, ilk defa internet ortamında gerçekleşti! 🙂

Gözlükte Numara adlı programa, sadece Türkiye’den değil, Avusturya, Almanya, Hollanda, Fransa, Kosova ve Yunanistan’dan da katılım oldu. Bu güne kadarki en yüksek katılımın gerçekleştiği programda, toplam bin dörtyüz elli yedi kişiyle beraber yeni bir yöntemi  keşfedip  denemenin heyecânını yaşadık. 🙂 Cumartesi günü acemîlikler yaşadığımız program, Pazar günü rayına girdi ve sanırız Gülberenk, sanal program yapmayı da öğrendi.

23 kişilik aktif bir ekibin ortak gayretiyle hazırlanan program, geri dönüşlerden anlaşılan o ki oldukça büyük bir ihtiyâcı giderdi ve istifâdeli oldu.

Öğrendik: Sıhhatle bakan, hakîkatle görürmüş. Gülberenk Çocukları, baş gözünü de kalp gözünü de korumaya çalışırmış. İnsan, baş gözüyle baktığında kabuğu, kalp gözüyle baktığında ise mânâyı seyredermiş.

Sûreti, rengi, ifâdeyi görene “Baş Gözü” derlermiş. Sîreti, hissi, kinâyeyi görene de “Kalp Gözü” derlermiş.

Yakını göremeyen baş gözüne “Hipermetrop”, yakını göremeyen kalp gözüne “Basîretsiz!” derlermiş. Uzağı göremeyen baş gözüne, “Miyop”, uzağı göremeyen kalp gözüne “Firâsetsiz!” derlermiş.

Baş gözleri de kalp gözü de hârika birer kameraymış. Kamera bozuksa görüş de netlik de kayıt da bozuk olurmuş.

Nihâyetinde göz işte, hoş görmeliymişiz, o da yorulurmuş. Güzele, günahsıza bakarsa dinlenir, huzur bulurmuş. Eğriyi doğruyu, bâtılı hakkı görebilmek için, sıhhatli olmalı ve Allah için bakmalıymışız.

Gözlük, iyi görmeye yardım eden bir araç, insanların çoğu da doğru bir gözlüğe muhtaçmış. İyi göremeyenler için, numaralı bir gözlük gibi olmamız gerekirmiş. Bir insanın hakkı ve hayrı görmesine yardımcı olmak, ona saâdet i dâreyn olmak demekmiş. Saâdet i dâreyn… Yani iki cihan sevinci… 🙂

Gülberenk Çocukları, görmekte zorlananlar için gözlük gibi olur, onların doğru ve düzgün görmesine yardım edermiş.

Ve demek ki neymiiiişşş? İnsan isteyince, yalnız sahnede değil, internet ortamında da program yapabilirmiiişşş.  🙂

Afferin bizeee! 🙂  Şükürler olsun Rabbimizeee! 🙂

Yeni bir programda tekrar berâber olmak üzereeee, şimmmdilik hoşçakalın! 🙂

 11 Yorum

  1. Inayet Meryem Özdemir dedi ki:

    Ben Meryem, 10 yaşındayım. Burda çok güzel bilgiler öğrendim, öğrendiklerimin de bana faydalı olacağını düşünüyorum. Çok güzel bir program oldu benim için. ❤️❤️❤️

Yorum Yap