Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği olarak gerçekleştirdiğimiz “Bir Düzgün Bir Kırışık” adlı programda, şunları düşündük:

Doğru, gereğince, eksiksiz, sorunsuz ve muntazam olana “Düzgün”; düzgünlüğünü kaybedip buruşmuş olana ise “Kırışık” denirmiş.

Meselâ; iyi bir ustanın yaptığı ev, mâhir bir aşçının çalıştığı mutfak, güzelce ütülenmiş kıyâfet, bakımı özenle yapılmış cilt ve dikkatle kullanılmış defter düzgünmüş ve hepsi de insana huzur verirmiş. Bunun aksine; elbisenin kırışık, odanın dağınık olması istenmezmiş.

Bakışın, duyuşun, niyetin, hâlin ve hareketlerin düzgün olması, çok önemliymiş. Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafâ sâllallâhu aleyhi ve sellem şöyle buyurmuşlar: “Yüce Allah, yaptığınız işi sağlam ve iyi yapmanızdan hoşnût olur.” (Beyhakî, Şu’âbû’l-îmân IV, 334)

Bize düşen, Hakk’ın doğru yolunda düzgünce giden bir yolcu olmaya gayret etmekmiş. Bunu duyunca; içimizi, dışımızı, işimizi ve gidişimizi düzelten, huzur bulup huzur veren, saygın ve güvenilir kullar olabilmek duâsı ile özlerimize yöneldik.

Çevrimiçi ve sahne programlarımıza katılmak isterseniz, 0534 245 18 08 numaralı telefonla irtibata geçebilirsiniz. Sevgiyle…Yorum Yap