Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’nin hazırlamakta olduğu Gülberenk Eğitici Çocuk Programları’nın Aralık ayı başlığı “Okur Yazar” idi.

Bu programda, yüceler yücesi Rabbimizin “Oku” emrini ve yaratan Rabbimizin adıyla okumamız gerektiğini öğrendik. Meğer okumak, sadece okullar bitirmek, diplomalar almak değilmiş. Meğer Rabbimizin yarattığı kâinat, koskoca bir kitapmış. O kitabın sayfalarını okumaya çalışmak çok önemliymiş.

Toprak, su, güneş, ay… Bu kâinat kitabının birer sayfasıymış. Onlara bakıp düşünmek, ders almak gerekirmiş. Ağaçlar, çiçekler, kuşlar, böcekler de birer sayfa gibiymiş. Onları okumak, neden yaratıldıklarını tefekkür etmek, bizi Rabbimize daha da yaklaştırırmış.

İnsan, ancak, dilini bildiği bir yazıyı okuyup anlayabilirmiş. Bu sebeple, anadilimiz dışında başka dilleri de öğrenmeye çalışmak çok kıymetli bir gayretmiş. Yalnızca yazının değil, hâlin de bir dili varmış. Hâlleri birbirine benzeyen insanlar, birbirlerini daha iyi anlarmış.

Aynı yazıyı farklı şekillerde okumak mümkünmüş. Herkes, kendi tecrübesine, kendi duygusuna ve kendi bakış açısına göre okuma yaparmış.

Gülberenk çocukları, doğru okur, doğru yazar ve doğru düşünürmüş; fakat bir gün gelip, kendi defterini okumak zorunda kalacağını da hiç aklından çıkarmazmış. Neymiş o defter? Elbette, yazıcı meleklerimizin doldurmakta olduğu amel defteriymiş. Sağımızdaki melek sevaplarımızı, solumuzdaki melek de günahlarımızı yazıyormuş.

Programa bu ay, Adana, Balıkesir, Kayseri, Nevşehir, Kütahya, Samsun, İstanbul ve İzmir’den Gülberenk Arıları renk kattı. İzmir’de bir yaşını doldurmuş olan programlarımız, Zonguldak’ta da üç ayını tamamladı. 🙂

Veeee müjdeee!!! Gülberenk Marşları, iki albüm olarak çıktııı! 🙂 Satın almak isterseniz, www.gulberenkmagaza.com’dan ya da Gülberenk’in 544 807 88 79 numaralı telefonundan bize ulaşabilirsiniz. 🙂

Anlayacağınız, sevgi dolu, inançlı ve kararlı yürüyüşümüz, tatlı bir coşkuyla sürüyor! Gülberenk çocukları hiç ayrılmıyor, sadece evlerine gidiyor! 😉53 Yorum

  1. Afrâ Nur Debreli dedi ki:

    10 yaşındayım. Keşan’lıyım. Gülberenk kurumunu çok beğendim. Anneme ısrâr edip her ay gelmeye çalışacağım. Çok sevdim. Allah daha çok illere, ilçelere de bu programları nasîp etsin. ÂMİN.

Yorum Yap