Kıymetli Ziyâretçilerimiz;

Cumâ Buluşmaları şümûlündeki Satırdan Sadıra derslerimiz, huzurla ve şevkle devâm ediyor.

Bu haftaki dersimizin başında, Gülberenk Prodüksiyon’un husûsî bir çalışması olan, “Nâçâr Olup Sızlanma” isimli eseri dinledik.

Ömrünce hep çözümler üretmek zorunda kalan, nice sıkıntılardan geçmiş bir insanın kaleminden dökülen bu eserin bir kısmını okuyucularımızla paylaşmak istedik:

“Nâçâr olup sızlanma unutma Yüce Rabb’in,
Sen Allâh’ın kulusun, olmayacaksın bedbin.
Sende gülecek hüzün, sende onacak yâre.
Yâri kudretli olan, hiç kalır mı bîçâre!…”

Mânâlı sözleri ve bestesiyle eser gönlümüzde yankılanırken, bir yandan tefekkürle okuduk…

Hayatta hep bir şeyler yapıp yetiştirme derdinde olan ve fırsat olarak gördüğü zorlukların üstesinden gelmek için emek veren..Popüler kültürün kuklası olmayı kabûl etmeyerek, kendini değil, fikirlerini göstermeyi seçen…Yapmaya çalıştığı güzel işlerin neredeyse hiç maddi karşılığı olmayıp sırf Allah rızâsını hedefine alan…Şahsî masraflarını çoğu zaman, taştan şu çıkarırcasına temin etmeye çalışan bir insan…

Bu gece, “Nâçâr Olup Sızlanma” adlı eserin tefsîri mâhiyetindeki bir hayâttan, misâller gördük.Ardından katılımcılarımız derse dâir duygularını paylaştı.

“Aşkı olanın her şeyi vardır.” sözünün hepimizi düşündürdüğü, ibret alınacak, gıpta edilecek nice hayattan birini seyrettiğimiz bu berâberlikte, samîmiyet, tahassüs, duygu derinliği had safhadaydı!

Dersimizin sonunda, haftaya tekrar buluşmak duâsı ile ayrılmadık, sâdece kendi içimize doğru keşfe çıktık.

Eğer sizler de tefekkür, huzûr, kardeşlik ve hikmet dolu dersimizden istifâde etmek isterseniz, ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0554 530 11 08 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Müellife: Merve Doğancı5 Yorum

 1. Sevil Fırat dedi ki:

  Yine iliklerimize kadar işleyen, tesirli bir ders oldu Elhamdülillah. ? Rabb’im öğrendiklerimiz ile amel etmeyi nasip etsin inşallah. ?

 2. Emine Akyasan dedi ki:

  Gülberenk şarkılarının her biri çok kıymetli ve dikkatle dinlenmesi gereken, mühim mevzûları anlatıyor. Anlatırken de içimizdeki duyguları çoşturuyor…
  Naçar Olup Sızlanma da gönlümde çok başka yeri olan bir eser. Şeyh Edebâli’nin Osman Gâzi’ye yaptığı nasihâtlere benzetiyorum sözlerini.
  Esere hayrân,müsebbibe hem hayrân, hem şükran…⚘?

 3. Hilâl ÖZÇELİK dedi ki:

  Aşkı olanın her şeyi vardır. Bahânesi hâriç!. Ne güzel ne kıymetli bir ders…
  Teşekkürler.?

 4. Rukiye Demirel dedi ki:

  Yine teffür ettirici harika bir programdı. Baş gözümüz ile gördüklerimize kalp gözümüzlde bakmayı, oradaki emeği görmeyi Allah’ın bize vermiş oldugu nîmetleri farketmeyi öğrendik. Allah râzı olsun Gülberenk. ❤️

 5. Hatice Kübrâ TOPÇU dedi ki:

  Çözüm üretmek şu zamanda çok kıymetli. Bu mevzû gerçek hayattan misâl verilerek anlatıldı. Çok çok çok teşekkür ederiz. ?

Yorum Yap