Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Satırdan Sadıra Dersler, Cumâ Buluşmaları Grubu’nda gerçekleşmeye, tefekkür ve tekâmül vesîlesi olmaya devâm ediyor.

Bu haftaki dersimize bir anket ile başladık. Katılımcılarımıza, Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’nin hizmetlerinden haberdâr olup olmadıklarını sorduk. Birçoğundan müspet cevâp aldık ve bunun üzerine onlara, yapılan çalışmaların ne gibi faydalarını gördüklerini anlatmalarını istedik.

Katılımcılarımız, Gülberenk albümlerinin kendilerine huzur verdiğini, sosyal medya ağlarının birçoğunda faydasız ve zararlı muhtevâlar varken bu hizmetlerin ehemmiyetini daha iyi hissettiklerini ve çevrelerine de anlattıklarını, bu şekilde hayırlara vesîle olmak istediklerini belirtti.

Sorulan diğer suâlleri de
samîmî bir şekilde cevaplayarak; şu ana kadar bu çalışmalara ilişkin yaptıkları katkıları, gösterdikleri gayretleri dile getirdiler.

Biz de onlara, Gülberenk hizmetlerine katkı sağlamak noktasında, kendi hayırları olmak üzere daha çalışkan olmaları husûsunda ricâda bulunduk.

Yapılan anketler ve suâl cevap faslının netîcesinde, Gülberenk hizmetlerinin mânevî gıdâ gibi olduğunu daha iyi idrâk ettik. “Allah bu hususta tüm Müslümanlara firâset versin.” dedik.

Kalan sürede de katılımcılarımızın şahsî suâllerini kısa ve öz şekilde cevapladık. “Allah iki cihanda kardeşlik ve Habîbinin sancağı altında berâberlik ihsân eylesin!” diye duâ ederek dersimizi sonlandırdık. Elbette yine ayrılmadık, özlerimize sefere çıktık!

Sizler de bu dersten istifâde etmek isterseniz ücretsiz kayıt ve bilgi için 0554 530 11 08 numaralı telefonu arayabilirsiniz. ?

Müellife: Hatice SAĞLAM3 Yorum

 1. Elif Ercan dedi ki:

  Samimiyet, muhabbet, birlik, berâberlik… Her biri Satırdan Sadıra derslerde var çok şükür.

 2. Emine Akyasan dedi ki:

  Gülberenk; iyiliği emredip kötülükten nehyeden, vesîlesiyle İslâm kardeşliğinin en tatlı, huzurlu ve hakîki yönünü gördüğüm, yaşadığım çok kıymetli bir müessese. Rabbim, ışığını kıyamete kadar açık eylesin. Vesîlesiyle nice gönül O’nun güzelliğiyle tanışsın…(Âmin.)
  Bizi de bu hizmetlerde dâim ve liyâkatli eylesin. (Âmin.)

 3. Hatice Kübrâ TOPÇU dedi ki:

  Satırdan Sadıra Dersler âdeta yüreğimize dokunuyor. Her Perşembe akşamı heyecân ile doluyorum. Herkese tavsiye ediyorum. ?

Yorum Yap