Kıymetli Ziyâretçilerimiz;

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği olarak, Cumâ sabahının seherinde, Satırdan Sadıra Dersler’e huzurla devâm ediyoruz!

Bu haftaki buluşmamızda, evvelâ katılımcılarımız hislerini ifâde etti. Feyz alan, hayâta farklı pencerelerden bakan, muhabbete ve sevgiye kananlar vardı.

Hep birlikte, “Nazlım, Niyazlım, Namazım, Niye Terk Ettin Beni?” yazısını okuduk. Ardından, uzun uzun secde ettik. Hep bizimle olana, bir kere daha, “Ben geldim!” diye seslendik!

Secdeleri ihlâsla, hayırlı çalışmaları finansla kuvvetlendirmek gerektiğinden, bir Müslümanın, kimseye muhtâç kalmadan, kendi içindeki cevheri harekete geçirerek, sâdece Hakk’a esîr olarak yürümesi gerektiğinden bahsettik. İnsanların çoğu, olmayanın peşinde ve bedelsiz almayı sevmekteyken, Hakk’ı teslîm etmeye çalışan azlardan olmayı diledik. Rabb’imiz bizleri, o azlardan eylesin; azmışlardan değil, dedik.

İşte böyle, bu hafta da yepyeni ufuklarla, derin tefekkürlerle ve Allah için bir araya gelmenin saâdetiyle, gönüllerimizi ferahlattık.

Sizler de mü’minlerin bayramı Cumâ gününün nâdide seherinde; hikmet ve tahassüsle ziynetlenmek, samîmî birlikteliğimize katılmak isterseniz, ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0554 530 11 08 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Müellife: Merve Doğancı2 Yorum

  1. Emine AKYASAN dedi ki:

    Tek gibi görünen; fakat hakîkatte pek müstesnâ bir toplulukla yapılan secdeler… Seher vakti kardeşlerimizle huzurda bulunmak çok güzeldi. Satırdan Sadıra Dersler gönlümüze dokunuyor, gecemizi aydınlatıyor…⚘?

  2. Sevil Fırat dedi ki:

    Sabahın feyzi, derslerin lezzeti, gruptaki kardeşlik hissi anlatılmaz yaşanır..

Yorum Yap