Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği olarak, Satırdan Sadıra Dersler’e Telegram uygulaması üzerinden devâm ediyoruz.

Seher vaktinin bereketli dakîkalarında, huzûrla gerçekleştirdiğimiz dersimizde bu hafta, insanoğlunun kendisi için yapabileceği yatırımların başında gelen, “Eğitim” mevzûu hakkında hasbihâl ettik.

Öğretim; teorik bilgileri zihne yüklemek, eğitim ise davranışlarda müspet değişiklikler meydana getirmektir. Önce şahsımıza, sonra da çevremizdeki her şeye ve herkese faydalı hâle gelmek, çok önemlidir.

Meselâ bir mübelliğ, hayrı ve şerri kendisi öğrendikten sonra muhâtabına tebliğ edebilir. Üretim yapmak için evvelâ mâlzemeleri kullanmayı; ürünleri satışa sunmak için ise usûlüne uygun pazarlamayı bilmek gerekir. Müslümanların her hususta kendisini geliştirmesi, çok mühim bir mes’ûliyyettir, dedik.

Hemen ardından, hâlihazırda istifâde etme imkânı bulabileceğimiz NNT İktisatlı Hayat, Profesyonel Yazarlık ve Müteşebbislik Eğitimleri’nin, tekâmül vazîfemiz için büyük birer fırsat olduğunu hatırladık.

Bilgi ve tecrübe, hayattaki en kıymetli hazînelerdendir, şuurunu benimsemiş tüm katılımcılarımızı, eğitimlerimize kayıt yaptırmaya dâvet ettik. Samîmî, vasıflı ve akıllı kişilerle yol alabilme duâsıyla, çalışmalarımızın başına geçtik.

Sizler de Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’ne üye olarak ilim, hikmet, tefekkür, samîmiyet, ihlâs ve kardeşlik iklimlerine adım atabilirsiniz. Detaylı bilgi ve kayıt için lütfen 0554 530 11 08 numaralı telefonu arayınız.

Merve Doğancı
12.02.2021
BalıkesirYorum

  1. Hatice Acungan dedi ki:

    Güzel bir seher vakti yine ufuk açıcı bir ders oldu.Teşekkür ediyoruz. Çalışmak bizden, muvaffâkiyet Rabb’imizden.

Yorum Yap