Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Cumâ Buluşmaları şümûlündeki Satırdan Sadıra Dersler’imize kaldığımız yerden büyük bir sevgiyle devâm ediyoruz.

Virüs, yangın ve sel gibi ciddî âfetlerle karşı karşıya kaldığımız şu acıklı zaman dilimlerinde, katılımcılarımızla birlikte iyi bir şeyler yapmak gayreti içine girdik ve OGEM Vakfı aracılığıyla, Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği olarak bir hâtırâ ormanı oluşturmaya niyetlendik. Yanan ormanlarımızın tekrar yeşillenebilmesi için açılan kampanyaya katılabilmek adına, fidan dikme çalışmasına başladık.

Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafâ sâllallâhu aleyhi ve sellem’in, “Kıyâmet kopuyor olsa ve birinizin elinde bir fide bulunsa, kıyâmet kopmadan onu dikebilirse bunu hemen yapsın! (Ahmed, III, 191, 183)” emrine uyarak, şu dünyâda sadaka-i câriyemiz olacak dikili bir ağaç için kollarımızı sıvadık.

Yaşamak yalnızca yiyip içmek ve yatıp kalkmak değildir. Yaşamak asıl, bir insanın mânen de hayat belirtisi göstermesi; sebeb-i hayâtı olan gâyeye hizmet ederek varlığını Allâh’ın rızâsını kazanmaya adaması ve şu gök kubbede hoş sadâlar bırakmak için uğraşmasıdır, dedik.

Dersimizin sonunda, yüceler yücesi Rabb’imize bizi dâimâ iyilerden eylemesi için duâlar ederek çalışmalarımızın başına geçtik.

Eğer sizler de hem faydalı işler peşinde koşmak ve hayır fırsatlarını yakalamak hem de derslerimizden istifâde etmek isterseniz, Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’ne üye olabilir, detaylı bilgi için www.gulberenk.com’daki “Üyelik ve Tüzük” menüsünü inceleyebilirsiniz.

Merve Doğancı
13.08.2021
BalıkesirYorum Yap