Kıymetli Ziyâretçilerimiz;

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği, Cumâ Buluşmaları şümûlündeki Satırdan Sadıra Dersler’ine büyük bir coşku ve istikrarla devâm ediyor!?

Bu haftaki dersimizde yenilenme, sıfırlanma, küllerinden doğma mefhumları üzerinde tefekkürümüzü derinleştirdik.

İnsanın, ona içten içe tükendiğini hissettirecek her şeyi hayâtından çıkarıp, bir nevî formatlanmaya…Yaşadıklarından öğrenmesi gerekenleri öğrenip, daha kuvvetli ve olgun; yeni ya da yenilenebilen kişilerle yürümeye ihtiyâcı olduğundan söz ettik.

Dünyâdaki vaktimizin yakında biteceği şuurunu tâzeleyip, silkelenmenin ve kendine gelmenin ehemmiyetini hatırladık.

Çevremizde enerjimizi azaltan, müspet düşüncelerimizi baltalayan, tembellik ve patinaj yaparak ümitlerimizi körelten insanlar varsa, onlarla aramıza mesâfe koymamız gerektiğini…

Hiç kimse için inancımızdan tâviz vermeye, gereksiz yorulup vaktimizi ziyân etmeye değmeyeceğini…

Ecelin hepimiz için olanca hızıyla yaklaşmakta olduğunu ve Allah rızâsı için çalışma husûsunda disiplini arttırmanın ne kadar lüzumlu olduğunu hissettik.

Bir yandan da müspet değişimlerin önündeki yorgunluk sebeplerinden söz ettik. İnsanlardan birçoğunun plansızlık, çok yeme, aşırı rahatlık ve hedefsizlikten… Rabb’inin lütûflarına karşı kör ve nankör olmaktan kaynaklanan tehlikeli bir bezginlik yaşadığı üzerinde konuştuk.

Yapmaya kalktığımızda yarım saatlik vaktimizi alacak olan çoğu iş, harekete geçmediğimiz takdirde zihnimizde birikir. Ümitle hedefine yol alan, plânlı çalışan insan için ise can sıkıntısı, endişe ve vesveseye kapılma yoktur, dedik.

Dersimizin sonunda, katılımcılarımızla birlikte “Hizmet Marşı”nı dinledik. Öğrendiklerimiz ışığında, bundan böyle tembellik yapmayı bırakıp yol almaya, uyanmaya ve Allah rızâsı uğrunda gayretle çalışmaya niyet ettik!

Ardından, haftaya tâzelenmiş ve kendine gelmiş Müslümanlar olarak tekrar buluşma duâsıyla, kabuğumuza çekildik.

Eğer sizler de bu hikmetli dersimizden istifâde etmek isterseniz, ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0554 530 11 08 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Müellife: Merve Doğancı3 Yorum

 1. Hatice Kübrâ TOPÇU dedi ki:

  Oldukça tefekküri yoğunluğun olduğu bir dersti. Kendime dersler çıkarttım. Rabb’im kabûl buyursun. ?

 2. Işın Karasulu dedi ki:

  Bizi silkelediğiniz için Allah razı olsun.?

 3. Emine Akyasan dedi ki:

  Bu haftaki programa yorgunluklarımızı, plansızlıklarımızı, tembelliklerimizi tefekkür ederek başlayıp, hüzünlendik…
  Program sonunda ise kendimizi son derece enerji dolu,kararlı ve güçlü hissettik. Yenilenmeye, çalışmaya, aldığımız kararların gereğini yapmaya azmettik.
  Gülberenk’le öğrenmek, öğrenirken düşünmek çok güzel. Bu hizmet çok kıymetli…?⚘

Yorum Yap