Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’nin hazırlamış olduğu Satırdan Sadıra, bir yandan tefekkür ufkumuzu genişletirken, bir yandan da tekâmül vesîlesi olmaya devâm ediyor.

Bu dersimizde evvelâ, vaktin ne kadar çabuk ilerlediğini, zaman içinde nelerle meşgûl olduğumuzu ve neler yapabildiğimizi düşünüp kendimizi muhâsebe ettik.

Daha çok şey yapabilecekken ve daha vasıflı işler ortaya koyabilecekken ne kadarı ile yetindiğimizi düşündük. Hem çetin bir geçit hem de zorlu bir hesap yaklaşmaktayken ne kadar uyanık olduğumuzu gözden geçirdik. Nereye, ne şekilde gittiğimizi, ölümün nasıl da yaklaştığını ve ne hâlde olduğumuzu tefekkür ettik.

Hz. Ömer radıyallâhu anh’ın, “Hesâba çekilmeden evvel, kendinizi hesâba çekiniz!” sözünü hatırlayıp katılımcılarımıza, “Vefât etmenize sekiz saat kaldığını bilseydiniz neler yapardınız?” suâlini yönelttik.

Kimileri büyük bir nedâmetle bol bol istiğfar edeceğini, son âna kadar namaz kılacağını, eşiyle dostuyla helâlleşeceğini ve sadaka vereceğini söylerken kimileri de günlük virdlerini, evinin ve âilesinin hizmetini aynı şekilde yerine getireceğini dile getirdi.

Yazdıklarımız sâdece satırlarda kalmasın; sadırlarımıza te’sîr etsin diye, onları icraata geçirmek üzere dersimize son verdik. Bizler yine ayrılmadık; gönüllerimiz bir, “Ölmeden evvel ölmek” sırrına mazhâr olabilmek ümîdi ile özlerimize sefer ettik!

Eğer sizler de hem seherin feyzinden ve bereketinden hem de gönüllere sükûnet veren dersimizden istifâde etmek isterseniz, ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0554 530 11 08 numaralı telefonu arayabilirsiniz. ?

Müellife: Hatice SAĞLAMYorum Yap