Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği olarak, Cumâ Buluşmaları şümûlündeki Satırdan Sadıra Dersler’e hız kesmeden devâm ediyoruz.

Her zaman olduğu gibi bu haftaki dersimize de katılımcılarımıza, “Nasılsınız?” suâlini yönelterek başladık. Her birimizin insana mahsus çeşitli hisler içinde, ya mahzun veyâ düşünceli, ya gayretli ya da sevinçli olduğunu, hâsılı her bir insanın, nasıl da farklı duygularla imtihâna tâbî tutulduğunu müşâhede ettik.

İnsanın yenilenmeye, öğrenmeye, sevmeye, nefret etmeye, uyanıklığa ve gaflete açık bir yapısı olduğunu, kendisine verilen irâde ile müspet veyâ menfî yollara sapabildiğini; lâkin aslen hayra, iyiliğe ve güzelliğe yürümekle huzur bulabildiğini hatırladık.

“Dünyâda bir süreliğine misâfir edildiğimiz şuuruyla ve gök kubbede hoş bir sadâ bırakmak gayretiyle çalışmalı, sevinçle, şükürle anılan, kendisine ve yaptıklarına bakıldığında Allâh’ı hatırlatan kimseler olmalıyız” dedik. Ömrümüzü, aslî vazîfemizin Allâh’a kulluk, aslî heybetin ve îtibârın da yine O’na tâat olduğunu hiç unutmadan, en iyi şekilde değerlendirmeye karar verdik.

Ardından, hayırlı niyetlerimizi hayâta geçirme kararlılığı ve nice güzel duygu içinde, bir programımızı daha, haftaya tekrar bir araya gelmek niyeti ve duâsı ile nihâyete erdirdik.

Eğer sizler de derslerimizden istifâde etmek isterseniz, Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’ne üye olabilir, detaylı bilgi ve kayıt için www.gulberenk.com’daki “Üyelik ve Tüzük” menüsünü inceleyebilirsiniz.

Merve Doğancı
17.12.2021
BalıkesirYorum Yap