19Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Seher vaktinin sükûnetli havasında bir araya gelerek, tefekkür deryâlarına yelken açtığımız Satırdan Sadıra Dersler’e, huzurla devâm ediyoruz.

Bu haftaki buluşmamızda evvelâ, ölümümüzün, kabirdeki hâlimizin ve hesâba çekilme vetîremizin nasıl olabileceğini düşündük. Fânî, sabırsız, muhtaç, dayanıksız ve bunun yanında, çevresinde seyredip tahammül edemediği kötü hâllere, aslında kendisi de dûçâr olan insanoğlunun acziyeti karşısında ürperdik!

Dünyâ, Müslümanlar için cennete hazırlanma, âhirette biçeceği mahsülü ekme, sulama ve yetiştirme yeridir. Ebedî saâdeti kazanmak için verilmiş, tek seferlik fırsat olan ömür sermâyesi sona erdiğinde, artık ne elimiz hayırlar için kalkabilecek ne de dilimiz hayrı söylemeye güç yetirebilecektir, dedik.

Son nefesimize kadar, yapacağımız her işte, Rabb’imizin rızâsını gözetmeye, kendimizi cennete yaklaştıracak fiillerle meşgûl etmeye ve lillâh sevip sevilmeye niyetlendik. Akıllı ve uyanık şahsiyetler olarak, âhiret yatırımlarımızı çoğaltmak ve haftaya tekrar buluşmak duâsıyla, dersimizin sonuna geldik.

Eğer sizler de programlarımızdan istifâde etmek isterseniz, Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’ne üye olabilir, detaylı bilgi ve kayıt için www.gulberenk.com’da Üyelik ve Tüzük menüsünü inceleyebilirsiniz.

Merve Doğancı
19.03.2021
Balıkesir2 Yorum

  1. Emine AKYASAN dedi ki:

    Gün ağarmadan, zihin dağılmadan, ses yankılanmadan, seherin sükûnetli ve huzurlu saatlerinde, gönüllerin bir araya gelmesi, aynı yöne dönmesi, tefekkür etmesi muhteşem bir duygu! Satırdan Sadıra Dersler ile gönül dünyâmıza bir pencere açılıyor ve başka âlemleri seyrediyoruz. Bu huzuru yaşatan Rabb’imize sayısız şükürler olsun. Bizimle vaktini, emeğini, sevgisini, bilgisini paylaşan pek kıymetli Gülberenk’e de gönülden çokça teşekkür ediyoruz…⚘?

  2. Hatice Acungan dedi ki:

    Satırdan Sadıra tadında yine güzel her bir detayı. Neslihan Nur Türk Hanımefendi’ye başarılar diler, teşekkür ederim.

Yorum Yap