Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği olarak, hikmet pınarlarından huzûrla yudumladığımız Satırdan Sadıra Dersler’e, internet ortamında devâm ediyoruz.

Seher vaktinin sükûnetinde bu hafta evvelâ, sâfî niyetlerin vasıflı gayretlerle taçlandırıldığı hayır faaliyetlerine karşı, insanların tutumları hakkında konuştuk. Esas maksadın Allah rızâsı olduğu bu çalışmalarda, kimilerinin şüpheyle seyirde kaldığını, bir kısmının samîmiyetle ilerlediğini, bâzılarının ise cehâletle bühtân ettiğini gördük.

Dünyâ imtihanında da vaziyet böyledir. Kendi içinde kuşkularla boğuşanlar, hayırda yarışanlar ya da iftirâlarla çamur atanlar vardır. Bir de güzel işlerde mâzeret doğurmayı alışkanlık hâline getirmiş kişiler vardır ki onlar her durumda bahâne üretirler. Canı, Cânânı’nın hatrı için hayretmekten yana olanlar ise bunun gereklerini titizlikle yerine getirirler, dedik.

Aslında, hayattaki herkesin müspet veyâ menfî bütün fiilleriyle, ölüme giden bir yolcu olduğu gerçeğini hatırladık. Dersimiz nihâyete ererken bizleri, hayırlı niyetlerini fitnelere kurbân etmeyen cesur ve kararlı sâfîlerden eylemesi için Rabb’imize yalvardık. Ardından, haftaya tekrar bir araya gelmek ümîdiyle, işlerimizin başına geçtik.

Sizler de vasıflı buluşmalarımızdan istifâde etmek, şükür ve tefekkür ile tâzelenmek isterseniz, Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’ne üye olabilirsiniz. Detaylı bilgi ve kayıt için lütfen, 0554 530 11 08 numaralı telefonu arayınız.

Merve Doğancı
19.02.2021
BalıkesirYorum Yap