Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği olarak, Cumâ Buluşmaları şümûlündeki Satırdan Sadıra Dersler’e, ufkumuzu genişleten birbirinden değerli mevzûlarla devâm ediyoruz.

Bu haftaki buluşmamızda evvelâ, Hz.Ebûbekir radıyallâhu anh’a benzemek fikri üzerinde yoğunlaştık. Şüphesiz, Hak rızâsı uğrunda varını yoğunu paylaşabilen, sâfî bir gönülle îmân edebilen kimseler, O’nun ahlâkına en yakın olanlardır, dedik.

Hayattaki hedefimiz, Rabb’imizin lûtfettiği akıl ve imkânlarla disiplinli bir şekilde iki cihan için çalışarak, madden ve mânen seviyemizi yükseltmektir. Allâh’ın hazînesinden kendisine düşen payı daha da arttırmış, âhiretin tarlası mesâbesindeki dünyâda cenneti kazanmak gayretiyle yaşamış, bahtiyar mü’minlerden olabilmektir.

İnsan, inandığı değerlere maddî mânevî katkı sağlamalı, tâbir-i câizse iki kanadını da kuvvetlendirerek uçabileceğinin farkına varmalı, böylece, Hz. Ebûbekir radıyallahû anh misâli, Rabb’imizin rızâsına kavuşturmaya vesîle nîmetlerle donanarak kavî îman sâhiplerinden olmalıdır, dedik.

Seher vaktinin şifâ ve huzur dolu atmosferinde sevgiyle buluştuğumuz bir dersimizin daha sonuna geldik. Haftaya aynı saatte yine görüşmek duâsıyla, içimize yöneldik.

Eğer sizler de programımızdan istifâde etmek isterseniz, Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’ne üye olabilir, detaylı bilgi ve kayıt için www.gulberenk.com’daki Üyelik ve Tüzük menüsünü inceleyebilirsiniz.

Merve Doğancı
02.04.2021
BalıkesirYorum

  1. Emine AKYASAN dedi ki:

    Huzurla geçen bir dersti. Hz Ebû Bekir olabilmek, onun ahlâkıyla ahlaklanmak, onun gibi sevebilmek, onun gibi verebilmek, onun gibi sadâkat gösterebilmek gayretiyle, iştîyâkıyla dolduk. Ve biiznillâh inandık! Rabb’imiz muvaffak eyleye…?⚘

Yorum Yap