Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği olarak Satırdan Sadıra Dersler’e huzurla devâm ediyoruz. Bu hafta, katılımcılarımızla birlikte emek, alış veriş, kalite ve piyasa fiyatları hakkında tefekkür ve hasbihâl ettik.

Satışa sunulan kıyâfetleri göz önüne aldık ve neredeyse her birinin hava aldırmayan, plastik, en sağlıksız kumaş türü polyesterden yapılmış; buna rağmen etiket fiyatlarının da en yüksek seviyelerde tutulmuş olduğunu fark ettik. İnsanlar ucuz mala tamah ettiği için esnafların, tezgâhlarına ipek ya da keten elbise koymaktan kaçındıklarını gördük.

Günümüz dünyâsında kalitenin talep bile edilmeyişine ve plastik kumaşın, tabii kumaş parasına satılışına hayret ettik. “Zeytinyağlı yiyemem aman!” diyenlerin margarine, “Basma da fistan giyemem aman!” diyenlerin polyestere tav oluşunu düşündük. Damarların ve idraklerin tıkandığına, sıhhatli ve saf olana talep gösterenlere, anormal gözüyle bakıldığına üzüldük.

İnsan bünyesi, kalitesiz yemenin ve giymenin bedelini, hastâne ve ilaç masrafları ile öder. Paramızı nitelikli olana verelim; fakat az ile yetinmeyi de kesin olarak öğrenelim. Giyecekte pamuk, keten ve yün; yiyecekte ise tabii, ev yapımı ve sağlıklı olanları tercih edelim, dedik.

Dersimizin sonunda, günümüzü iki rekat İşrak Namazı ile taçlandırmaya ve bu günü bize lûtfeden Rabb’imizin rızâsı için, her ânımızı hayırla doldurmaya niyetlendik.

Eğer sizler de farkındalıklarımızın artmasına ve ufkumuzun genişlemesine vesîle olan derslerimizden istifâde etmek isterseniz, Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’ne üye olabilir, detaylı bilgi ve kayıt için www.gulberenk.com’daki “Üyelik ve Tüzük” menüsünü inceleyebilirsiniz.

Merve Doğancı
20.08.2021
BalıkesirYorum

  1. Emine AKYASAN dedi ki:

    Satırdan Sadıra Dersleri’nin her biri bambaşka güzellikte. Çevrimiçi olmasına rağmen müspet te’sirini evlerimizde hissediyoruz. Yakınlığın vâsıtasız yaşandığı saatler…
    Bu aralar hasretiz.?⚘

Yorum Yap