Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’nin hazırladığı Satırdan Sadıra Dersler, tefekkür ve tekâmül vesîlesi olmaya devâm ediyor.

Bu seferki ders, katılımcılarımızın Cumâ Buluşmaları’na dâir hislerini dile getirmeleriyle başladı. Kimi “Oturduğumuz yerden hayrımızın ulaşmasına vesîle oluyorsunuz.” diyerek teşekkür etti. Kimi “Bir olmak, diri olmak, ümmet olmak…” diyerek Gülberenk hizmetlerinin hayâtına ne şekilde aksettiğini ifâde etti. Kimi de “Damlalarımızı aynı anda bu müesseselere ulaştırmanız müthiş bir şey!” diyerek Kardeşlik Seferberliği’nin sebep olduğu güzelliklere vurgu yaptı.

Ağırlıklı olarak birbirimize inanmanın, tek yumruk, tek ses, tek gönül olmanın getireceği güzelliklerden, yani kardeşlikten bahsedilen bu derste, Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafâ sâllallâhu aleyhi ve sellem’in “Birbirinizi sevmedikçe gerçekten îmân etmiş olmazsınız! ( Müslim, Îmân 93 -94)” hadîs-i şerîf’ini hatırladık.

Sonra, küçük birer taş olmaya niyetlendik. Hayırlara giden yollarda… Hayırlı bir hizmet binâsının temelinde… Kudüs’te zâlime karşı kendini korumaya çalışan çocuğun elinde… Yüceler yücesi Rabbimiz’e, Sevgili Peygamberimize, kutsallarımıza ve kıymetlerimize düşmanlık edenlerin tepesinde! Lâzım olan her yerde… Çünkü sevgi, korumayı, fedâkârlık etmeyi gerektiren bir duygu olmalıydı, tekrar fark ettik.

Ve berâberce hatırladık: Sevmek inanmaktır. Sevmek yanında olmaktır. Sevmek derdi de sevinci de berâber omuzlamaktır! Vesvese ederek, yılgınlık göstererek değil, inandığı dâvâ uğruna cesurca, gerekirse canını ortaya koyarak yaşamaktır.

Satırlardan sadırlara bir fikri daha ulaştırmaya çalışırken, birbirimizden kilometrelerce uzakta olduğumuz hâlde kardeşlik duygusunu hissettiğimiz bin yedi yüze yakın gönülle berâberdik. Her hafta bu istifâdeli birlikteliği yaşamayı nasîp eden Rabb’imize şükrettik.

El ele, gönül gönüle vererek evvelâ “Salât, Selâm ve Duâ”da, ardından “Gülberenk Kardeşlik Seferberliği”nde tekrar bir araya geldik. Ramazan ayının son dersini, son duâsını ve son yardımlaşmasını da birlikte yaparak, haftamızı bereketlendirdik ve dersimizi hazmetmek üzere özümüze sefer ettik.

Sizler de Cumâ Buluşmaları’na katılmak, ortak düşünmenin, ortak hayrın tadını almak isterseniz, ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen arayabilirsiniz: 0554 530 11 084 Yorum

 1. Sevil Fırat dedi ki:

  Bu dersler bir nîmet, Rabb’im kadrini kıymetini bilmeyi nasîp etsin inşallah. ? İstiyoruz ki tüm kardeşlerimiz bu nîmetten istifâde etsin. Tam olarak kişisel gelişim dersi diyebiliriz, mânevi huzur sohbeti tadında.? Lezzetli mi lezzetli elhamdülillah! ? Rabb’im râzı olsun, ebeden ve dâimen. Şükran Gülberenk! ??

 2. Emine Akyasan dedi ki:

  Gülberenk, ümmetin birliği, dirliği, kardeşliği için maddî mânevi seferber olan bir müessese.
  Cesur, korkusuz, inançlı ve istikâmet ehli…
  Hayırda önde koşan, koşarken en arkadaki kardeşinin dahî elinden tutup koşturan,”ben”likten geçip “biz”likte fâni olan…
  Ve’l hâsılı, asırlar öncesinden özlenilen bir ruhtur Gülberenk… ⚘

 3. Vâhide Akalın dedi ki:

  Cuma Buluşmaları, ufuk açıyor… Kalbinizin en gizli odalarını keşfe çıkartıyor. Heyecanla tâkip ediyoruz. Teşekkürler. 🙂

 4. Hatice Acungan dedi ki:

  Rabbimiz bizleri bu dünyada hayırda buluşan hayırda yarışanlardan, kardeşlik müessesesinin tekâmül etmesine de vesîle olan bu derslerin müdâvimi olanlardan eylesin. Hocamın gayretleri dâim, bizler de O’na hâdim olalım inşallah. Rabb’imiz kardeşliğimizi ehl-i küffâra karşı güçlü kuvvetli kılsın.

Yorum Yap