Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gönül birlikteliğimizin husûsî nişânelerinden biri olan Satırdan Sadıra Dersler’e, huzûrla devâm ediyoruz.

Seher vaktinin sükûnet dolu havasındaki dersimizde bu hafta evvelâ, hayır faaliyetlerini usûlüne uygun şekilde tamamlamanın ehemmiyeti hakkında konuştuk. Başlangıç ve bitiş târihi belli olan işler, çok daha bereketli ve huzûrlu olur, zîrâ ondan nasiplenmek isteyenleri hızla harekete geçirir, dedik.

İlerleyen dakîkalarda, muhtelif malzemelerle tasavvur edilmiş muazzam bir çalışmayı inceledik. Herkes, baktığı fotoğrafta ne gördüğünü ifâde etti. En son, eser sâhibinin kendi emeği hakkındaki zâhirî ve bâtınî görüş açısının zenginliğini hayretle müşâhede ettik.

Anladık ki bizler, Allâh’ın yaratmış olduğu bütün varlıkların, her yönünü bilmekten âciziz. Dolayısıyla, sâdece görmeden yana bile bu kadar eksik iken, hiç kimse için ileri geri konuşup basitçe hüküm verme lüksümüz olamaz, dedik.

Buluşmamızın sonunda, bundan böyle insanlar, vâkıalar, haberler ya da sözler hakkında, işlerin iç yüzünü tam olarak bilmeden, aslâ yorum ve değerlendirme yapmamaya karar verdik. Haftaya aynı gün ve saatte bir araya gelmek ümîdiyle, içimize yöneldik.

Sizler de Cumâ seherinde, hikmet ve tefekkür ile süslenmiş dersimizden istifâde etmek isterseniz, Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’ne üye olabilir, detaylı bilgi ve kayıt için 0554 530 11 08 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Merve Doğancı
05.03.2021
Balıkesir2 Yorum

  1. Emine AKYASAN dedi ki:

    Olaylara bakmanın ve onları görmenin, zâhirinin ve bâtınının arasındaki farkı seyrettik. Bir işin iç yüzünü bilmeden konuşmamak, zâhire aldanıp hüküm vermemek gerektiğini bir kez daha farklı bir misâlle öğrenmiş olduk. Her hafta severek tâkip ettiğimiz Satırdan Sadıra Dersler, seherin mânevî rızkı gibi… ⚘?

  2. Sevil Fırat dedi ki:

    Dersler tefekkür ufkumuzu genişletiyor, seher vakti olması da ayrı bir feyz katıyor. Allah râzı olsun kıymetli hocamızdan.

Yorum Yap