Kıymetli Ziyâretçilerimiz;

Satırdan Sadıra Dersler aşkla, şevkle ve ihlâs ile devâm ediyor. Satırlara yazılanlar, biiznillah sadırlarımıza nakış nakış işleniyor!

Bu dersimizde katılımcılarımıza: “Geçmiş bir hafta ne kattı hayâtımıza? Ya da siz ne kattınız birilerinin hayâtına?” suâllerini yönelttik. Her bir cevâbı tek tek okuyup kardeşlerimize; sevinçleri şükürle, üzüntüleri rızâ ile, dertleri teslîmiyetle karşılayabilmeleri için duâ ettik.

Gün yirmi dört saat olsa da saat değil, sâniye hesâbı yapmamız gerektiğini ve temiz olan damlalar deryâyı nasıl temiz yapıyorsa; iyi geçen sâniyelerin de saatleri iyileştirdiği gerçeğini bir kez daha hatırladık.

Ayrıca, en mühim mes’elenin kalabalığa karışmak değil; kendimizle meşgûl olmak , Allah rızâsına uygun bir şekilde kendimize ve çevremize fayda sağlamak olduğunu anladık.

Özümüzü sâhibimize havâle edip çok yakında gireceğimiz kabirde hâlîmizin hayrolması için plânlı ve programlı çalışmaya karar verdik.

Bu derste sorulan suâlleri, kabir meleklerinin sorduğunu düşündük ve irkildik! Meğer insanın dirilmesi için, ölüm gerçeğini düşünmesi yeterliymiş. Bunu duyunca, silkelenip kendimize geldik.

Sonra hep birlikte, zorluklar karşısında yılmayan, dayanıklı, mücâdeleci, yaz sıcağında elli gün boyunca kapalı bir balkonda sulanmadan ayakta kalan… Yaşadığı bütün zorluklara rağmen; meyve veren domates fidesinin fotoğrafına bakıp tefekkür ettik.

“Şu kahraman domates fidesi kadar olamazsak, ayıp değil mi bize? Şu fidenin kökleri kadar da mı canlılık yok köklerimizde? Su kaynağına ulaşabilecek aklımız, imkânımız, elimiz, ayağımız, varken; susuzluktan sızlanıp da tembellik etmeye hakkımız var mı?” diyerek kendimizi sorguladık.

Dünyânın kabre doğru uzanan bir tünel olduğu ve orada aslâ uyumamak gerektiği gerçeği ile yüzleştik. “Allah bizi, ârıza yapmaktan, ârızası giderilmeden bir kenarda bırakılmaktan ve tünelde yapayalnız kalmaktan muhafaza buyursun. Bize, çıkışa sağ sâlim, îman selâmeti ve huzûru ile varmayı nasip eylesin.” diyerek yüceler yücesi Rabb’imize yalvardık.

Hayır hayır, yine ayrılmadık. Duyduklarımızı hazmetmek ve ölüm gerçeğini hatırlayıp dirilmek için; özümüze sefere çıktık!

Eğer sizler de bu rûhunuza şifâ, sadrınıza ziyâ olacak bu dersten istifâde etmek isterseniz, ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 05545301108 numaralı telefonu arayabilirsiniz. ?

Müellife: Hatîce SAĞLAMYorum

  1. Emine Akyasan dedi ki:

    Bu gecenin kahramanı; domates fidesi! Kimbilir, belki de bizlere ders olması içindi bunca mücâdelesi…Bu kahraman domates de tıpkı sâhibesi gibi tebliğ için canla başla tutunmuş hayata…Ve ne güzel misâl oldu bizlere.
    Bir de tünel vardı, yolun sonunu gördüğümüz…Çok ibretlik bir ders oldu. Rabbim hazmını nasîp etsin…
    Gülberenk; gecemi aydınlatan Ay parçam! ⚘?

Yorum Yap