Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği olarak, Satırdan Sadıra Dersler’e hız kesmeden devâm ediyoruz.

Bu haftaki buluşmamıza, “Sen’siz Olmaz!” isimli eser eşliğinde, Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafâ sâllallâhu aleyhi ve sellem’e salât-u selâmlarla “Bismillâh!” dedik.

Sosyal medyayı gündemimize alarak, durumumuzu değerlendirdik. Bir yandan Müslümanların mukaddes sembollerini görmeye ve göstermeye dahî tahammül edemeyen İslâmofobik zihniyete acıdık; diğer yandan hak yoldaki fikirlerini beyân edenlere destek olmaktan bile âciz bir kitle hâlindeki mü’minlerin, ezik ve yenik duruşuna hayıflandık.

Başörtülü profil fotoğrafları ile inandığı değerlerin bilgisi ve şuurundan mahrum gençlerimize üzüldük. Bunalımlı, içi boş cümlelerle internet ortamında beyhûde vakit harcayan his ve fikir fukarâlarına veryansın ettik. Mühim mevzûlara dâir söyleyecek sözü olan diğer az bir kısmın ise doğru düzgün yazmayı bilemedikleri için komik duruma düşmelerine tepki gösterdik.

Dedik ki: “İslâm, nûrunu tamamlayacak! Biz bu vetîrenin neresindeyiz? Neler yapıyoruz? Düşman; bâtıl dâvâsı uğrunda tüm gücüyle çalışan aynı düşman. Peki ya Müslüman?!”

Ardından, kendimizi muhâsebe ettiğimiz, tefekküre ve huzûra kapı araladığımız bir dersimize daha, haftaya tekrar buluşmak duâsıyla son verdik.

Sizler de programlarımızdan istifâde etmek isterseniz, Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’ne üye olabilir, detaylı bilgi ve kayıt için www.gulberenk.com’daki Üyelik ve Tüzük menüsünü inceleyebilirsiniz.

Merve Doğancı
09.04.2021
BalıkesirYorum Yap