Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği, Eğitimci Yazar Neslihan Nur Türk öncülüğünde internet ortamında başlayan, “Şerh Programları”nın üçüncüsünü de huzurla tamamladı.

Müellifenin kitaplarından seçilen bir mevzûun şerh edilmesiyle gerçekleştirilen programda bu sefer, kitaba ismini veren “Ölüm Günün Kutlu Olsun Sevdiğim” adlı bölüm işlendi.

Telegram Uygulaması / Şerh Grubu’nda gerçekleştirilen buluşmada, katılımcılara evvelâ okudukları yazının kendilerine neler düşündürdüğü soruldu. Ardından yazarımız, şahsının ölüm hâdisesine olan bakış açısından bahsetti. Sonra, suâl cevap faslına geçildi. Berâberliğimiz nihâyete ererken, dâvetimize icâbet eden kırk bir kıymetli hanımefendi, müspet geri bildirimlerde bulundu.

Hayret ve hayranlık uyandıran, tefekkürü bol iki saat geçirdiklerini dile getiren katılımcılarımız, kendilerine yeni ufuklar açıldığını, ölümü sevmeye bir adım daha yaklaştıklarını, böyle programların devâmını arzu ettiklerini ifâde etti.

Hizmet organizasyonunda emeği geçen Elif Damar Hanımefendi’ye teşekkür ediyor, nice hayırlarda tekrar buluşmayı diliyoruz.

Merve Doğancı
08.05.2021
Balıkesir16 Yorum

 1. Elif Damar dedi ki:

  Rabb’im elinize, dilinize, kalbinize… Hâsılı tüm hücrelerinize sağlık sıhhat bahşetsin . Nice nice kıymetli vakitlerde tekrar tekrar buluşmayı nasîp etsin Cân Hocam. ??
  Şu ân bu grupta bulunan her bir kıymetli hanımefendinin de ölüm günü kutlu olsun! Âmîn. ❤️?

 2. Elif Damar dedi ki:

  Kıymetli Hocam, bu gece bize ölüm ile aranızdaki ilişkiyi samîmiyetle, bâzen espirili ama hep gerçekçi bir şekilde anlattınız. Paylaşımlarınız çok kıymetli ve kendi adıma, beklediğimden de derin bir şerh oldu. Bâzı benzerliklerle berâber çok da eksiğim olduğunu farkettim. Rabb’im sizden, siz de O’ndan ebeden râzı olasınız. Âmîn.

 3. Aysel göktaş dedi ki:

  Ölümü ve ölmeyi daha sevimli hissetmek… İş ki bunu başarmak…

 4. Hatîce Sağlam dedi ki:

  Bu programı tertîp eden ve saatlerdir, tek tek tuşlara basarak sâfiyâne bir şekilde, tüm samîmiyetiyle bize bu güzel mesajları aktaran Kıymetli Hocam’a teşekkür ediyorum. Rabb’im ebeden râzı olsun. Bu mübârek gecede muhteşem bir program oldu. Allah, öğrendiklerimizi hayâtımıza geçirmeyi nasîp etsin. Öyle güzel yaşayalım ki Azrâil’i inşâllah en güzel şekilde karşılayalım. Ölüm günümüz kutlu olsun! Âmîn! ???

 5. Ayşe Kaya dedi ki:

  Allah râzı olsun canım Hocam, çok istifâdeli oldu. Ölümü sevenlerden oluruz inşallah.

 6. Sâdiye Yıldırım dedi ki:

  Ölümü bu denli sevmek, yakın hissedebilmek, sindirmem mümkün olur mu bilmiyorum. Sizin hakkınızı nasıl öderim? Yol gösterenim. ?

Yorum Yap