Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Bu ay da bir arada olmanın ve kavuşmanın sevinci içindeydik. Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’nin hazırlamış olduğu “Bir Sâde Bir Karışık” adlı programda, şunları tefekkür ettik:

Sâde; süsü püsü bulunmayan, yalın ve gösterişsiz olanmış, gönle yararmış. Karışık; birbirine girip dolaşmış, düzensiz ve dağınık durumda bulunanmış, gözü de gönlü de yorarmış.

Evde, odada… Kalpte, kafada… Kıyâfette, sofrada… Karışık ortamlar sıkıntı verirken, sâde ve düzenli ortamlar rûhu dinlendirirmiş. Karışıklıkta can sıkıntısı, sâdelikte ferahlık varmış.

Kafamızın karışıklığını ilimle gidermeliymişiz. Gönlümüzün karışıklığını inançla yok etmeliymişiz. Hâllerimizin karışıklığını doğru davranışta karar kılarak düzeltmeliymişiz.

Sözlerimizin fiillerimizle uyum hâlinde olması şartmış. Gösterişten uzak sâde bir hayat, biz insanlar için en uygun olanıymış.

Bunları öğrenince ellerimizi açıp şöyle duâ ettik: “Allâh’ım! Bizi; sözü, özü, fikri, hisleri ve hâlleri karışıklıktan kurtulmuş, sâdelikte huzur bulmuş kullarından eyle. Âmîn.”

Sizler de çevrimiçi ve sahne programlarımızdan istifâde etmek isterseniz, 0534 245 18 08 numaralı telefonla irtibata geçebilirsiniz. Sevgiyle…Yorum Yap