Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Yine sevinçle ve ihlâsla bir aradaydık! Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’nin hazırlamış olduğu Ton Ton Bir Program ile sezonu kapattık! Yeni sezonun başlıklarını merâk edip şimdiden heyecanlandık! ☺️

Program slaytı, Kur’ân-ı Kerîm ve hadîs-i şerîf videoları yine bizim için özenle hazırlanmıştı.

Denizi, ağacı, çizgili paspası ve sun’î çiçeği dinledik, çok hoştu! 🥰 Hepsi de birbirinden kıymetli bilgiler sundu.

Bu ayki berâberliğimizde, dikkatli olmayı tefekkür ettik ve yeni bilgiler öğrendik. 🤓

Dikkat; duygu ve düşünce kuvvetimizi özenle, önemle ve ilgiyle, bir mesele üzerine yoğunlaştırmak, demekmiş.

Dikkatli insanların kalbi ve zihni uyanıkmış. Bu husûsiyeti taşıyan kimselerin baş ve kalp gözleri açıkmış.

Doğru ile yanlışı… Faydalı ile zararlıyı… Eksik ile tamı… Renk ve ses tonları arasındaki farkı… İyi gibi görünüp kötülük yapanı… Hakîkî olanla sahte olanı fark etmek, gerçek uyanıklıkmış.

Dikkat, sükûneti ve odaklanmayı gerektirirmiş. Bir yazarın, kullanacağı kelimeleri seçerken… Bir cerrahın, ameliyat ederken… Bir mühendisin, proje çizerken… Bir annenin, bebeğini yıkarken dikkatli olması… Sonucun başarısı açısından çok mühimmiş.

Dikkatli olmak; dert etmekten, önemsemekten, istemekten ileri gelirmiş. İnsan, sevdiği ve kıymet verdiği hususlarda, daha dikkatliymiş.

Sıhhat, dikkatle korunmaya değermiş. Namaz, dikkatle kılınmaya değermiş. Yüce Allâh’ın emirlerini ve Sevgili Peygamberimizin sünnet i seniyyesini dikkate almak çok önemliymiş. Dikkate değmeyecek hususlarla vakit öldürmek, akılsızlık alâmetiymiş.

Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafâ sâllallâhu aleyhi ve sellem şöyle buyurmuşlar: “Dikkat edin! Sizden birinizi; emrettiğim veyâ yasakladığım konulardan birisi kendisine ulaştığında -koltuğuna yaslanmış bir hâlde- ‘bilmiyorum Allâh’ın kitabında ne bulursak ona uyarız (hadisleri tanımayız derken)’ bulmayayım.” Tirmizî, bu hadîsin hasen-sahih olduğunu belirtmiştir. (bk. Tirmizi, İlim,10).

Bunları işitince ellerimizi açıp Rabb’imize şöyle niyâzda bulunduk: “Allâh’ım! Bizi, verdiğin kâbiliyetleri en doğru şekilde kullanan, farklılıkların farkına dikkatle varan, hakkı bâtıldan güzelce ayıran, tedbirli ve firâsetli kullarından eyle, ne olur. Âmîn.”💐

Programı dikkatlice dinledikten sonra bize ayrılan sürede, kimimiz yazarak kimimiz de ses kaydı yollayarak duygularımızı dile getirdik.

Ayrıca, bu ayki hediyemizin, ton ton renklerle husûsî tasarlanmış sun’î bir çiçek olduğunu duyunca, çok sevindik! 😍

Bize bu berâberliği, kardeşliği lûtfeden Rabb’imize şükredip diğer ay tekrar buluşabilmek ümîdi ile özlerimize sefere çıktık!

Hadi hadi! Geç kalmayın! Sizler de Gülberenk Programları’ndan istifâde etmek isterseniz, hemen aşağıdaki numarayı arayın! ☺️⬇️

0534 245 18 08📞52 Yorum

 1. Misâfir dedi ki:

  Ton ton program seni çok seviyorummm iyi ki oldun, bu bilgiler bize çok yarar sağlayacak, seni çok seviyorum.

  Cânım arkadaşım sağ taraftaki meleklerin sevapları  ve soldaki meleklerin de günahları yazdığını bilmiyordum bana böyle güzel bilgiler verdiğin için teşekküler ederim, emeğinize sağlık.
  Ben biraz dikkatsiz olabilirdim, ama bu programdan sonra çok dikkatli olacağım.

  Şarkılar çok güzeldi, çok sevdim.
  Bu programlar olduğu için ben çok mutluyum, çok teşekkür ederiz.

  Zeynep.

 2. Misâfir dedi ki:

  Çok güzel şeyler öğrendim canım arkadaşım. İyi ki böyle program var.
  Mükemmel programdı. 😍😍 Sizi çok seviyorummm. 😍😍Teşekkürler öğrettiğin için. Ben çok begendim.
  Çok anlamlı bir programdı.

  Zeynep.

Yorum Yap