Sevgili Arkadaşlar!

Gülberenk Nisan ayında Edep ve Sevgi konulu programla sahne aldı. İstanbul’da, iki ayrı sahnede, yüzlerce seyircinin katılımıyla gerçekleşen program, coşkuyla tamamlandı.

Sevmenin en önemli birinci edebi, bizi yaratan ve yaşatan yüceler yücesi Rabbimizi ve O’nun sevgili Rasûlü Hazreti Muhammed Mustafa sallallahu aleyhi ve sellemi canımızdan, malımızdan, annemizden, babamızdan, arkadaşlarımızdan, yani herkesten ve her şeyden çok sevmekmiş. İkinci önemli edep ise sevdiğimizi, Allah rızası için sevmemiz imiş.

DSC_0451

Eğer bu iki edebe dikkat ederek seversek, işte o zaman duyduğumuz sevgiler büyür, daha da güzelleşir ve nice hayra vesile olurmuş.

Sevdiğimizi zararlardan korumamız, sevdiklerimiz hakkında iyilik dilememiz gerekirmiş. Gerçek sevgi kalpteymiş. Eğer sevgimiz gerçekse, unutmaz, darılmaz, kırılmaz ve vefasızlık etmezmişiz. Seven sevdiğine küsmezmiş.

DSC_0619

Kimi sevdiğimiz de çok önemliymiş. Çünkü seven sevdiğine benzemeye başlarmış. İyileri seversek iyiliğe, kötüleri seversek kötülüğe ilgimiz artarmış. Bu durumda, her birimizin kime ilgi ve sevgi duyduğuna bakması gerekirmiş.

Sevdiklerimizi bunaltmamamız, sevdiğimiz kişinin tercihlerine ve isteklerine saygılı olmamız gerekirmiş. Anlayacağınız, sevgi, sorumluluk yükleyen, daha ince ruhlu, daha düşünceli ve daha fedâkâr olmamızı gerektiren bir duyguymuş.

DSC_0523

Tüm bunları öğrenince biz de dedik ki: “O halde Allah için sevelim, sevilelim! Gerçek sevginin kalpte olduğunu unutmayalım!” Âmin! 🙂

altınoluk röp.

Adım Asude Yozgat. Sekiz yaşındayım. Bu programda Allah’ın sözlerini ve sevginin ölçülerini öğrendim.

ilam röp.

Adım Mustafa Esat. On bir yaşındayım. Program çok güzeldi. Edepli sevginin ne olduğunu öğrendim. Bir dahaki programa arkadaşlarımı da getireceğim.

DSC_0528

DSC_050953 Yorum

 1. Amine Dilara SAĞLAM dedi ki:

  Program çok güzeldi.En çok Neslihan Nur TÜRK ü beğendim.Diğer programlarda arkadaşlarımıda getirmeyi istiyorum.Programlarınız çok eğitici.Çok beğendim.
  GÜLBERENK e çok teşekkürler…

 2. Elif Özkan dedi ki:

  Çok güzeldi. Gülümsedim. Mutluyum. Sevimliyim. Biz oraya çıktık (sahneye). Nurdan teyzemle oynadık. O beni döndürdü.
  Seni çok seviyorum.

 3. Hüseyin Yasin Öztürk dedi ki:

  Çok sevdim.Hediye kazandım.

Yorum Yap