Sevgili Arkadaşlar!
Gülberenk bu ay, İsraf konulu programı tekrarladı. Sağlığı, kağıtları, su ve elektrik gibi kaynakları, yiyecek ve içecekleri israf etmemek gerektiğini, hep beraber hatırladık.
“Allah israf edeni sevmiyor!” dedi Saat. Çünkü müsrif çocuk, ne yazık ki zamanını da israf ediyor, gündüzleri bile uyuyarak, vaktini boşa geçiriyordu. Gördüğü bir rüya ile nihayet hatasını anlayıp özür dilediğinde, “Allah affedeni seviyor!” dedi ve hemen affetti onu saat. Bunu duyunca Kabak, Musluk ve Ağaç da affettiler çocuğu.
Karagöz ve Hacivat ile Nasreddin Hoca da, sanki anlaşmışçasına, hep israfın ne kadar kötü bir şey olduğunu anlattılar. Bilinçlendik, öğrendik, eğlendik :).
Bu ay sahnemiz, Tekirdağ yaygın eğitim gurupları ile Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen ve eğitim fakültelerinde okumakta olan ablaları misafir etti. Her zaman olduğu gibi, İstanbul’dan da m,safirlerimiz vardı. Hep beraber şenlendik, coştuk :).
Ramazan ayında tekrar görüşmek üzere sözleşip ayrılırken, yine herkesin yüzünde, tatlı bir tebessüm vardı :).
…Ve Gülberenk ekibi, Kastamonu turnesi için hazırlıklarına başladı. 18 Temmuz’da, Kastamonu’lu kardeşlerimizle “Yaz Mevsiminin Hatırlattıkları” konulu programı paylaşmak üzere yola çıkacak. Duâlarınızı ardımızda, sizleri sahnelerimizde bulmak dileğiyle, şimdilik hoşça kalın! 🙂Yorum Yap