Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Eğitici Çocuk Programları her ay birbirinden sürprizli gerçekleşmeye devam ediyor. Eylül’deki Mangalda Köfte programının ardından, Ekim ayında Bulutta Yağmur programıyla Zonguldak’ta sahne aldık.

Bulut, içinde yağmur damlacıklarını gizlermiş. Bu damlacıklar vakti geldiğinde yeryüzüne yağarak suya ihtiyâcı olan bütün canlıları sevindirirmiş. İnsanlar da bulut gibiymiş. Her insan, çevresine faydalı olabileceği birçok istîdât taşırmış. Yüceler yücesi Rabbimiz, her bir insanı farklı meziyetler ve kâbiliyetler ile donatarak yaratırmış.

İstîdâdımızı keşfetmemiz, neler yapabileceğimizi fark etmemiz çok önemliymiş. Kimileri matematiğe, kimileri resim yapmaya yatkın olurmuş. Bâzıları ritme ve harekete, bâzıları yazmaya ve konuşmaya meyilli olurmuş. Kimi insanda ticâret istîdâdı, kimi insanda ise sanata yatkınlık mevcutmuş. Her insan, taşıdığı husûsiyetler ve istîdâtlar ile ayrı birer nimetmiş.

Yağmur yağmasa, damlalar bulutta sıkışıp kalacak olsa, bütün kâinat suya hasret kalırmış. Bizdeki istîdâdın da bizim içimizde sıkışıp kalmaması ve kullanılması gerekirmiş. Şarkıda diyordu ki:

“Sen nîmetsin, sen kıymetsin, cevhersin sen hazînesin. / İstîdâdını keşfetmeli, çok çok çok şükretmelisin. / Gayretle, cesâretle dengeyle gitmelisin. / Tembellik, korkaklık yaramazlık etmemelisin. / Hamursan kabarmalısın, yağmursan yağmalısın. / Çiçeksen açmalısın, kalemsen yazmalısın.  / Ritimsen coşmalısın! Martıysan uçmalısın. / Yapamıyorum deme, yapmayı dene! / Bulamıyorum deme, bulmayı dene! / Duramıyorum deme durmayı dene! / İstîdâdı esirgeme! İstîdâdı ziyân etme.”

Hep berâber karar verdik! Güzeller güzeli Rabbimizin bize hediye ettiği istîdâdı keşfedecek ve Allah rızâsı için seferber edeceğiz, dedik!

Zonguldak Gülberenk Eğitici Çocuk Programları’nda, Hülya Yılmaz Abla’mız, işitme engelli kardeşlerimiz için işâret diliyle anlatım yapıyor! 🙂

Bu arada, Gülberenk Eğitici Çocuk Programları’nın,  Türkiye’de ve bütün Dünya ülkelerinde sahneleneceği günlerin hayâli ve duâsıyla, hayır hayır, ayrılmadık, sâdece evlerimize gittik! 🙂 🙂 🙂16 Yorum

 1. Misâfir dedi ki:

  Çok güzel olmuş. Çok öğretici. Sizin sayenizde kavrama yeteneğim gelişti. Hediyeler için de teşekkürler. Bir dahakine gelebilirim inşallah.

 2. Misâfir dedi ki:

  Ahlâki değerlerini kaybetmiş yok olmak üzere olan bir nesli ancak sizin gibi değerli insanların desteği ile yeniden ayağa kaldıralacağına inanıyorum. Bir eğitimci olarak tebrik ediyorum. Rabb’im daha fazla gence ulaşarak programlarınızın devamını sağlasın. Emeklerinize sağlık

 3. Misâfir dedi ki:

  Çocuklar için çok yararlı bir program. İşaret dili ile taçlandırılması çok güzel bir fikir olmuş. Başarılarınızın devamını dilerim.

 4. Misâfir dedi ki:

  Bugün salon vazifelisiydim ve bu vazifeyi yerine getirirken severek yaptım. Çocuklara ahlâki değerler kazandıran mükemmel bir program. Allah razı olsun.

 5. Rabia Betül Hışır dedi ki:

  Çok güzeldi. Allah sizlerden razı olsun.

 6. Misâfir dedi ki:

  Çalışmalarınızın devamını dileriz. Çocuklarımıza bu kadar güzel bir program daha önce yapılmamıştı. Harikasınız!

Yorum Yap