Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk, 2019 – 2020 hizmet sezonunu, Zonguldak’ta da Mangalda Köfte adlı programla açtı.

Hakka riâyet konusunun işlendiği programda, insanların, hayvanların ve bitkilerin, üzerimizdeki haklarından ve haksızlık etmenin ne kadar yanlış olduğundan bahsedildi.

Meğer mangal yaparken ne kadar çok hak yükleniyormuşuz. Farkında olmadan, pişirdiğimiz etin mis gibi kokusunu duyan, bizim yüzümüzden canı et çeken; fakat tanımadığımız, bilmediğimiz için ikrâm edemediğimiz nice insanın hakkını, nasıl da yiyormuşuz. Sadece insanlar mı? Kokuyu alarak gelen kedinin, köpeğin hakkı da cabası. Üstelik mangal yapmak için ateş yakınca, otlar ve karıncalar da inciniyormuş.

Bencillik çok kötü bir vasıfmış. Bencil insanlar, yalnızca kendi haklarını düşünür, başkalarının hakkına saygı duymazlarmış.

Programa söylenen Gülberenk Şarkısı’nda şöyle diyordu: Nefisler için keyifler için harcarken kolay, yetimler için, fakirler için harcarken mi zor? Semt pazarında AVM’de harcarken kolay, hayır pazarında Allah için harcarken mi zor? Neden zor? Neden zor? Bu suâli kendine sor! Sor ki düşünesin. Sor ki öğrenesin. Sor ki hissedesin tevbe edesin, düzelesin.

Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafa sallallâhu aleyhi ve sellem buyurmuşlar: Bildiklerimi bilseydiniz, az güler çok ağlardınız. İnsan, mes’ûliyetini bildiği kadar dertli olurmuş. En mutlular câhillermiş. Bunu anlayanlar, ne yazık ki pek azmış.

Ağaca, toprağa, kuşa, taşa, gökyüzüne, denize saygılı olmamız, tanısak da tanımasak da bütün insanların hakkını gözetmemiz gerekirmiş. Müslüman, hak yemezmiş. Gülberenk Çocukları, hayırlı misâl olur ve dünyayı huzurlu bir yer hâline getirmek için uğraşırmış.

İşte tüm bunları öğrenince hepimiz, daha duyarlı, daha faydalı olmaya karar verdik. Kibar, lâtif, duygulu, çalışkan, uyumlu, görgülü, hayırlı insanlar olmaya azmettik.

Duâlarla, güzel kararlarla, sevinçle ve şuurla döndük evlerimize. Ekim ayında, Bulutta Yağmur programında buluşmak dileğiyle… 😉9 Yorum

 1. Misâfir dedi ki:

  Çok çok güzel ve fâideli bir programdı. Çok fazla emeğin ve çalışmanın olduğu belli. Allah sizlerden râzı olsun. Değindiğiniz konular inşallah çocukların kalbine işler ve filizlenir. Güzel sözlü, kul hakkına riâyet eden nesiller sizlerin elleriyle yetişir inşallah.

 2. Mesûde Asarkaya dedi ki:

  Sahneyi çok beğendim. Her ay gelmek istiyorum. Konya’ya tayinimiz çıktı. Sizleri orada da görmek istiyoruz.

 3. Nergis Amini dedi ki:

  Bence program çok güzeldi. Herkesi çok seviyorum. Program bana çok katkı sağladı. Herkese teşekkürler.

 4. Misâfir dedi ki:

  Bu yeni sezonda herkese başarılar dilerim. Çok güzel bir program oldu. Herkes çok başarılıydı.

 5. Misâfir dedi ki:

  Hârika bir program. Hârika bir organizasyon. Allah ü Teâla daha çok değerler eğitimi veren yerler nasîp etsin. Konya’ya tayinimiz çıktı. Programı kaçıracağımız için çok üzülüyorum. Bir an önce Konyada da program olur inşallah. Tüm sevgilerimle.

 6. Misâfir dedi ki:

  Programa ilk defa geldim. 6 yaşındayım. Çok mutluyum. Çok beğendim.

 7. Miray Kütük dedi ki:

  Hepiniz çok güzeldiniz. Şarkıyı çok beğendim. Bir dahaki programı sabırsızlıkla bekliyorum.

 8. Aktan Arıcan dedi ki:

  Çok güzeldi.

 9. Misâfir dedi ki:

  Çok güzel bir program oldu. Herkes vazîfesini yerinde yaptı. Konusu, içeriği ile çok mühim bir meseleydi. İnşallah bu programdan sonra dikkat edilir.

Yorum Yap