Kıymetli Misâfirlerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği tarafından hazırlanmakta olan Gülberenk Eğitici Çocuk Programları, her ayın son Pazar günü Zonguldak’ta sahne almaya devam ediyor! 🙂

Ya Ya Ya Şa Şa Şa Programı’nda, az konuşup çok yaşamak neymiş, bunu öğrendik.

Meğer boş boş konuşmak yerine, dolu dolu hayırlar yapmak gerekirmiş. Meğer lâf ile değil, hâl ile konuşmak gerekirmiş. Ânı kaçırmamak, elimizdeki fırsatları güzelce değerlendirmek ve yaptığımız hayırlı işlerin hakkını vermeye çalışmak lâzım gelirmiş.

Aklımız, fikrimiz, sıhhatimiz ve kuvvetimiz varken, dinlemeli, dinlenmeli ve çalışmalıymışız. Böylece, eser bırakıp çok yaşamalıymışız. Vakit dar, son pek yakınmış. Bunu unutmamalı, temiz, düzgün, ahlâklı ve kaliteli olmalıymışız. Yapıp yakıştırmalı, yetip yetiştirmeli, her fırsatta imânımızı pekiştirmeliymişiz. Tevekkülle, şükürle, ümitle, şevkle yaşamalı, boş bir teneke gibi tıngırdamamalı, yerinde susup yerinde konuşmalıymışız. Kendimize, ne biçim yaşıyorsun, ne için yaşıyorsun, diye sormalıymışız. Ve sonra tefekkürle, edeple, Allah için yaşamaya çalışmalıymışız. Kâlimizle, hâlimizle, kalıbımızla ve kalbimizle bir bütün olmamız gerektiğini unutmamalı, dikkatle ve samimiyetle dolmalıymışız.

Bu programda hep beraber, coşkuyla şunu tekrar ettik:

Ya ya ya şa şa şa! Sen sen ol ânı yaşa! Kur’an’a sünnete uy, yüce ihsânı yaşa!

Ya ya ya şa şa şa! Az konuşup çok yaşa! Kur’ân’a sünnete uy, yüce İslâm’ı yaşa!

Hayranlıkla seyrettiğimiz programda, boş konuşmaları bırakıp faydalı işlerimizi artırmaya azmettik. Rabbimizin bize verdiği ömrü, O’nun rızâsına uygun geçirmeye ve bize lûtfedilen her bir dakikanın kıymetini bilmeye niyetlendik.

Gülberenk Zonguldak ekibi bir programı daha başarıyla tamamladı. Önümüzdeki ay, “Okur Yazar” başlıklı Gülberenk Eğitici Çocuk Programı’nda buluşmak üzere, ayrılmadılar, sadece evlerine gittiler! 😉42 Yorum

  1. Sevda Altuntaş dedi ki:

    Allah işinizi kolay etsin. Zuhal Karagöz hocamızı çok seviyorum. Hep sahneye çıkmayı istemiştim fakat Allah nâsip etmiyor, bende hakkımdan râzı oluyorum. Gülberenk programına uymaya çalışıyorum. Ben hep çok sevmiştim. Neslihan hocamıza selâm yolluyorum. Hep sevap kazanmaya çalışıyorum. Hiç aklımdan çıkmıyorsunuz. Çok sevap kazanıyorsunuz. İnşâllah cennete gidersiniz. Büyüyünce sizin gibi olmak istiyorum. Allah zihninizi açsın inşâllah. Hepinizi çok seviyorum. Sizleri Allah’ a emânet ediyorum.

  2. Tülay Akyüz dedi ki:

    Sevgili Gülberenk, bu güzel hizmetinizden dolayı teşekkür ederim. Devâmını dilerim. Allah cümlenizden râzı olsun. İki cihan mutluluğunu nâsip etsin cümlenize inşâllah. Çocuklarımızın daha iyi olması temennesiyle.

Yorum Yap